ایستگاه خبر

دولت روسیه قوانین "نحوه شناخت مشتری" برای مبادلات ارز رمزنگاری شده را اعلام کرد

اقدامات مفید روسیه برای پذیرش دیجی ارزها

روسیه در طول ماه های اخیر مسیر بسیار زیادی را برای تنظیم مقررات منطبق با قوانین خود با ارزهای دیجیتالی پیموده است.

حرکت در مسیری که باعث تسهیل در شناسایی هویت واقعی افراد می شود، در مورد ارزهای دیجیتالی به همراه طوماری از نوشته هایی که سعی در جلب حمایت و همکاری بیشتر دارد، ابزارهای کنترل چرخه ارزهای دیجیتالی در روسیه هستند.

اطلاعیه فوق حدود دو ماه زودتر از مهلت مورد نظر وزارت اقتصاد روسیه، جهت پیشنهاد قوانین اقتصادی حاکم بر دیجی ارزها، آماده شده است که منتشر شده است. در طرح پیشنهادی، قوانین و موارد ذکر شده قابل بسط و گسترش خواهد بود و برای پوشش مشتقات دیجی ارزها به عنوان ابزار مالی قانونی، به کار گرفته می شود.

روسیه در طول ماه های اخیر مسیر بسیار زیادی را برای تنظیم مقررات منطبق با قوانین خود با ارزهای دیجیتالی پیموده است. روسیه برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۶، بعد از در نظر گرفتن اجرای قانون زندان برای کاربران ارزهای دیجیتالی نسبت به تخلفات غیر قابل پیش‌بینی در حوزه بیتکوین واکنش نشان داد.

برداشتن گام های موثر در زمینه ارز دیجیتالی

با وضع یک قانون مالیاتی فدرال در روسیه در دسامبر ۲۰۱۶ مشخص شد انجام این کار منع قانونی ندارد.

در آوریل همان سال شفافیت بیشتری ارائه شد. معاون وزیر اقتصاد روسیه Alexey Moiseev، هدف از آن را، شناخت بیشتر از بیتکوین جهت معرفی آن برای مبارزه با پولشویی، در طول سال ۲۰۱۸ را عنوان کرد.

در طول هفته های اخیر، کرملین به تحرکات خود در زمینه یکپارچه سازی ارزهای دیجیتالی برای اقتصاد روسیه سرعت بخشیده است که یکی از آنها دیدار پوتین با Vitalik Buterin بود (که به جلسه بین المللی اقتصادی در سن‌پترزبورگ دعوت شده بود). بانک مرکزی در حال ارتقاء کارکرد ارزهای دیجیتالی ست. بر اساس اعلام Skorobogatova ، آخرین اطلاعیه، بعد از نشست بانک مرکزی روسیه و انجمن اقتصادی اروپا-آسیا در خصوص الحاق پروژه های مختلف مالی به فناوری بلاکچین، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بسیاری از تحلیلگران اقدامات اخیر روسیه و ارائه تغییرات بنیادی اقتصادی، در حرکت به سمت قانونمند کردن بیتکوین را نشان از درک این مطلب می دانند که می توان از دیجی ارز ها به منظور پایان دادن به حاکمیت اقتصادی که در حال حاضر در انحصار آمریکاست استفاده کرد.

طی سال اخیر، اقدامات خیره کننده ای در جهت پذیرش ارزهای دیجیتالی در ژاپن، هند، کره جنوبی، ایران و آفریقای جنوبی صورت گرفته است و اغلب رویکرد مثبت و بازی برای وضع قوانین داشته اند که این مسئله بهبود و توسعه دیجی ارزها را به دنبال خواهد داشت.

با توجه به کاهش شدید سهم آمریکا از ارزهای دیجیتالی، کارشناسان چشم انداز بین المللی ارزهای دیجیتالی را، نشانه تغییرات وسیع پیش رو، در اقتصاد جهانی می دانند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via: news.bitcoin.comhttps://coiniran.com/?p=6960
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x