ایستگاه خبر

دولت آمریکا: بلاکچین در زنجیره تأمین کشاورزی نقشی اساسی بازی خواهد کرد

وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که انتظار دارد بلاکچین جزء اصلی مدیریت زنجیره تأمین و  ردیافت‌پذیری محصولات در این صنعت باشد.

هفته گذشته در Federal Register، سرویس بازاریابی کشاورزی (AMS)، دپارتمان استانداردسازی و متصدی آزمایشات کشاورزی، گفت: فناوری لجر توزیع شده (DLT)، که شامل بلاکچین نیز هست، به احتمال زیاد نقش اساسی در زنجیره‌های تأمین پیچیده این صنعت ایفا خواهد کرد.
AMS گفت، مشاغل می‌توانند از DLT استفاده کنند تا یک مورد واحد را در زمان واقعی به صورت ایمن، قابل اثبات و شفاف پیگیری کنند.
این آژانس افزود بسیاری از راه حل‌های مدرن DLT مجاز هستند. اطلاعات محرمانه و حساس به تجارت فقط در اختیار اشخاص مجاز قرار دارد.

||بیشتر بخوانید: معرفی انواع مختلف بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده||

مدیریت زنجیره تأمین در حال حاضر یک مورد استفاده اثبات شده برای بلاکچین است، امثال دایملر، تسلا و آمازون درباره موارد استفاده از DLT در شرکت‌های خودشان تحقیق کرده‌اند.
GrainChain، یک پلتفرم بلاکچین برای ردیابی محصولات کشاورزی است که در اوایل سال جاری 5 میلیون دلار بودجه سرمایه‌گذاری جمع آوری کرد.
نیروی هوایی ایالات متحده در ماه ژوئن قرارداد خود را با یک پیمانکار حوزه فناوری تمدید کرد تا ارزش استفاده از بلاکچین را برای زنجیره تأمین نظامی خود ارزیابی کند.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا