ایستگاه خبر

دوره های آموزشی رمز ارزها در پنج دانشگاه مطرح روسیه

بسیاری از دانشگاه های روسیه، دوره های درسی جدیدی در زمینه ارز های رمز نگاری شده، بیتکوین و فناوری بلاکچین، در برنامه های آموزشی مالی و اقتصادی خود گنجانده اند. به دلیل تقاضای زیادی که در این مورد وجود داشت، این دوره ها برای نخستین بار در سال تحصیلی جاری ارائه شدند.

دوره ارزهای رمز نگاری شده

به گزارش رویترز، امسال برای نخستین بار تعدادی از بهترین دانشگاه های روسیه، دوره های ویژه و نیزمقطع کارشناسی ارشد را با محوریت رمز ارزها و تکنولوژی سازنده آن یعنی بلاکچین، ارائه خواهند داد. حتی در مدارس هم شاهد ادغام این مباحث با دروس دانش آموزان در سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸، خواهیم بود.

با پنج دانشگاه پیشگام در این زمینه مصاحبه انجام شد؛ دانشگاه ایالتی مسکو(MSU)، یکی از دانشگاه های معتبر و تحقیقاتی است. Sergey Studnikov عضو هیات مدیره دانشکده اقتصاد دانشگاه MSU، راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد در گرایش تجزیه و تحلیل پول را بر عهده دارد. او در خصوص دوره های جدید ارز های دیجیتالی گفت:

“قرار است دوره های تخصصی متعددی دراین زمینه برگزار کنیم و به همین دلیل، از نمایندگان صنایع دعوت به همکاری می نماییم.”

در گروه اقتصادِ دانشگاه HSE که یکی از بزرگترین و مهم ترین دانشگاه های روسیه است، مبحث رمز ارزها به عنوان بخشی از دوره مقطع کارشناسی ارشد در گرایش تکنولوژی های مالی و تحلیل داده، با همکاری شرکت خدمات پولی و بانکی روسیه (Sberbank)، ارائه شده است.

دانشگاه ایالتی اقتصاد سن پترزبورگ (Spbgeu)، دو بخش از برنامه بانک داری، پول و بازار های پول را به ارز های دیجیتالی و بلاکچین اختصاص داده است. Denis Gorulev، دانشیار دانشکده پول و اقتصاد این دانشگاه می گوید: ارائه یک دوره مجزا در اینجا، نیازمند عبور از مجاری رسمی، و مستلزم همکاری فراوان وطولانی مدت با وزارت آموزش است.

فراوانی تقاضا برای برگزاری کلاس های رمز نگاری

موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو (MIPT)، یکی از ۵ دانشگاه برتر روسیه که از نظر محققان، دانشجویان و مهندسان، بسیار قابل توجه است، قرار است علم IT مربوط به تکنولوژی بلاکچین را آموزش دهد.

با توجه به سخنان یکی از مدیران گروه ریاضی کاربردی و انفورماتیک دانشگاه MIPT به نام Andrey Raigorodsky، این شاخه، طرفداران و متقاضیان زیادی در بین دانشجویان و کارفرمایان دارد. وی در مصاحبه با رویترز افزود: “امسال، دوره های ویژه ای ارائه خواهیم داد.” وی افزود:

” این مبحث، بسیار پرطرفدار است.”

آقای Raigorodsky گفت: تعداد درخواست ها از جانب شرکای صنعتی ما زیاد است. به طور مثال، اکنون Sberbank با ما در حال همکاری است. آن ها یک آزمایشگاه علمی جدید تاسیس کرده اند و تحقیقات در زمینه بلاکچین و ارز های دیجیتالی در حال پیشبرد است.

دانشگاه ملی علوم و فناوری روسیه (Misis)، از دانشگاه های پیشگام در زمینه تولیدات فلزی و متالوژی است. به گزارش رویترز، تابستان امسال، این دانشگاه با همکاری بانک دولتی VEB، توافق نامه ای جهت ایجاد یک مرکز فناوری با تمرکز برتکنولوژی بلاکچین منعقد کردند. در مرکز جدید آموزشی و تحقیقاتی، دانشجویان به  مطالعه این فناوری نوین خواهند پرداخت. این گزارش می افزاید:

“به صورت خاص، دانشجویان دانشگاه های MSU، HSE، Misis، MIPT و Spbgeu به آموزش و تحقیق در مورد بیتکوین و سایر نمادهای های این فناوری نوین مالی، مشغول خواهند بود. ”دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : bitcoin

https://coiniran.com/?p=8290
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x