ایستگاه خبر

دستور پوتین مبنی صدور یک ارز دیجیتال ملی به نام «کریپتو روبل»

ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستوراتی را برای صدور یک دیجی ارز دولتی با عنوان کریپتو روبل (cryptoruble) صادر کرده است.

بر اساس گزارش نشریه روسیِAIF، اخیرا جلسه ای با حضور پوتین و نفر اول سیاسی موسکو در انجمن سرمایه شهر(capital club)، بدون حضور خبرنگاران و پشت در های بسته برگزار شده که منجر به تصمیم مهم پوتین مبتنی بر صدور دیجی ارز ِروسی با اسم کریپتوروبل شده است. جزئیات این جلسه توسط وزیر ارتباطات روسیه، نیکولای نیکیفرو منتشر شد.

این مقام ارشد دولت بیان کرده است که کریپتوروبل سریعا توسط دولت روسیه صادر شده و توسه خواهد یافت. از آنجایی که جزئیات فناوری مورد استفاده برای این دیجی ارز کم هستند، وی اعلام کرد که این دیجی ارز نمی تواند استخراخ شود.

او در یک بیانیه منتشر شده اینطور اعلام کرده است:

“من صراحتا اعلام می کنم ما برای صدور کریپتوروبل اقدام خواهیم کرد و این یک دلیل ساده دارد! چون اگر ما اقدام نکنیم تا دو ماه دیگر همسایه های ما در اتحادیه اقتصادی اروپا و آسیا برای آن اقدام خواهند نمود”.

کریپتو روبل یک دیجی ارز رایج و قانونی خواهد بود و همچنین برخی از استفاده کنندگان مالیات بر درآمد شخصی از آن را متحمل خواهند بود. اگر یکی از مالکین در هنگام تبدیل دیجی ارز به روبل روسی نتواند منبع کریپتو روبل ها را اعلان کند، یک مالیات  (flat tax) 13 درصدی بر آن اعمال خواهد شد.

(flat tax :مالیاتی که مقدار آن به میزان در آمد اشخاص بستگی ندارد و برای همه یکسان است.)

همچنین یک مالیات ۱۳ درصدی به صورت خودکار از ما به التفاوت معامله که شامل خرید و فروش کریپتوروبل است کسر می شود. با توجه به سخنان Nikiforov این جزئیات هنوز جای بحث دارند. Nikiforov  همچنین در شرح جزئیات روبل دیجیتالی افزود است: “به نظر می آید که این پروژه یک مدل بسته با حجم مشخصی از خروجی ها خواهد بود”.

وی همچنین خاطر نشان کرد: به وجود آوردن دیجی ارز داخلی به معنای صحه گذاری و تلاش برای قانونی کردن دیگر دیجی ارز های غیرمتمرکز مانند بیتکوین نخواهد بود.

بر اساس گزارش CNN  در ماه آوریل سال گذشته، نخستین نظر مربوط به ارز دیجیتالی ملی روسیه را Olga Skorobogatov (معاون بانک مرکزی روسیه) داد که بر اساس آن به “شبکه هیبریدی” اشاره کرد که شامل هر دو پروتکل بلاکچین عمومی و خصوصی است که در نهایت به یک دفتر کل یکپارچه و حامی یک ارز دیجیتالی ملی منجر می شود. همچنین بانک مرکزی روسیه به طور مداوم تعدادی پایلوت ها و برنامه های آزمایشی دیجی ارزی را برای توسعه یک ارز دیجیتالی ملی مورد ازمایش قرار داده است.

هفته گذشته، معاون اول بانک مرکزی روسیه اعلام کرده است که مقامات در نظر دارند وبسایت صرافی ها و پایگاه های داد و ستد را که دیجی ارزهایی مثل بیتکوین را عرضه می کنند مسدود کند. در همان روز، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در رابطه با ریسک های جدی دیجی ارز ها صحبت هایی کرده است. وی در رابطه با رشد این دیجی ارز ها خاطر نشان کرده است که این ارز ها در حال تبدیل به یک وسیله کامل برای پرداخت و سرمایه گذاری در سراسر جهان می باشند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source & image

https://coiniran.com/?p=8561
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x