ایستگاه خبر

درخواست رئیس بانک ملی چین برای ایجاد یک رمزارز ملی

رییس مرکز تحقیقاتی ارز های دیجیتالی بانک ملی چین (PBoC)، از بانک مرکزی چین درخواست کرده که با به استفاده از یک رمزارز دولتی، به ارز کلاسیک کشور ثبات بخشد.

به گزارش یک نشریه خبری بومی به نام Yiacai، آقای Yao Qian  مدیر این مرکز در نشست اعضای مرکز ارتباطات بین المللی سازمان ملل (ITU)، در رابطه با منافع بالقوه انجام مبادلات از طریق یک رمزارز دولتی سخنرانی کرد. وی معتقد است که بیتکوین فاقد ارزش است. به این علت که توسط هیچ مرکز و ملیت خاصی ( به صورت رسمی) ارزش گذاری نشده است. بنابراین قیمت یک رمزارز دولتی با وجود پشتوانه حکومت، حتی از یک ارز کلاسیک نیز با ثبات تر خواهد بود. بخشی از سخنرانی او که از طریق یک ترجمه نه چندان روان به دست آمده، به این صورت است:

“سیاست موثر کاهش نرخ بهره در بستر قانونی ارز دیجیتال، این موضوع را ممکن می سازد که بانک مرکزی در آینده نیازی به کنترل نرخ تورم نداشته باشد. به طور نظری، امکان کاهش نرخ تورم مورد نظر بانک مرکزی، وجود دارد. رسیدن به این هدف با دیدگاه ایجاد یک ارز دیجیتالی قانونی و یا کمک به ثبات ارز کلاسیک از طریق افزایش ارزش این ارز، میسر خواهد شد.”

بر اساس گزارش CNN ، چین موضع سختگیرانه ای را در برابر بیتکوین و سایر رمز ارز های رایج غیر متمرکز اتخاذ کرده است و مبنای این تصمیم را نداشتن ارزش ذاتی این رمز ارز ها، استفاده مجرمین از آنها به منظور پولشویی، ایجاد خطر برای قوانین و مقررات در نظام اقتصادی حاکم و هم چنین تسهیل کلاه برداری  عنوان کرده است. با این ترفند PBoC، هرگونه نمونه برداری از نحوه عملکرد جذب سرمایه از طریق ICO ها را (مثل مبادلات داخلی رمزارزها)  تحریم کرده است.

 

Yao، با تمجید از امنیت برقرار شده توسط دفتر کل توزیع (بلاکچین)، تاکید کرد که بانک های مرکزی نباید به حدود فعلی موجود در الگوریتم رمز نگاری بلاکچین محدود شوند، بلکه برای تامین نیازهای مختص به هر بانک، بهتر است به توسعه این الگوریتم ها بپردازند.

 

در ادامه مقالهYicai  عنوان شد اگر چه این موضوع که بانک ها ارزهای دیجیتالی را راه مناسبی برای کنترل سرمایه می دانند، بر کسی پوشیده نیست، با این حال این نظرات تنها بیانگر دیدگاه شخصی آقای Yao بوده و نبایستی به عنوان موضع رسمیPBoC  تفسیر شوند. کمی پس از ممنوعیت مبادلات رمزارزها که در ماه قبل اتفاق افتاد،Huang Zhen  پژوهشگر وابسته بهPBoC  اعلام کرد، انتظار می رود که بانک ها هرچه سریع تر یک رمز ارز مستقل را تحت حمایت و نظارت بانک مرکزی صادر کنند. همچنین مستندات مشابه، از قبل در اختیار بانک های مجاز قرار گرفته باشد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source & image

https://coiniran.com/?p=8572
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شکیفا
شکیفا
6 سال قبل

این موضوع بیان گر عدم درک صحیح از فناوری«رمزین پول ها» از طرف برخی مقامات چین است.
هنوز درک نکرده اند که بازار آزاد رمزین پول ها غیر قابل کنترل توسط دولت ها و حکومت ها است.
اما نگرانی آنها از رشد این بازار قابل درک است.

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x