ایستگاه خبر

دانشگاه های بیشتری در پاسخ به نیاز بازار، دوره های بلاکچین را برگزار می کنند

افزایش تقاضا برای مشاغل مرتبط با بلاکچین

در ماه های اخیر تخصص های حوزه بلاکچین با سیلی از تقاضا روبرو گردیده است. اطلاعات برگرفته از سایت تخصصی LinkedIn نشان می دهد در ۱۲ ماه گذشته پست های ارسالی برای کار مرتبط با بلاکچین سه برابر شده است. این امر بیانگر این واقعیت است که میزان تقاضای زیاد برای تخصص های بلاکچین با پتانسیل و کاربردهایی که این تکنولوژی دارد برای شرکت ها بیش از پیش آشکار شده است. همین امر دانشگاه ها را بر آن داشته تا با شناخت فرصت، در رشته های آموزشی خود بلاکچین را هم اضافه کنند و بتوانند با ارائه دوره های آموزشی در این زمینه، گشایشی در بازار کار ایجاد نمایند.

برای مثال، دانشگاه ادینبورگ اخیرا با همکاری استارت آپ Input Output Hong Kong، در دانشکده انفورماتیک خود آزمایشگاه بلاکچین راه اندازی کرده است. این آزمایشگاه تمرکز اصلی خود را روی مطالعات بلاکچین قرار داده است. البته تحقیقات مرتبط نیز در این خصوص انجام می‌شود.

آقای Jeremy Wood بنیان گذار IOHK در مراسم آغاز به کار آزمایشگاه بلاکچین اظهار کرد:

“همکاری IOHK با دانشگاه ادینبورگ فرصت های منحصر به فردی برای دانشجویان فراهم می‌آورد تا بتوانند به رهبران نسل آینده رمز نگاری و بلاکچین  تبدیل شوند. به عنوان مدیریت کنترل IOHK در جامعه تحقیقات بین المللی آکادمیک، انتظار می رود که شاهد پروژه های مبتکرانه تسهیل شده دانشگاه  باشیم، که چگونگی رویکرد مشاغل و دولت ها به سمت بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده را مشخص کند.”

دانشگاه ادینبورگ هم اکنون عضو گروه کوچک اما درحال رشدی از موسسات آموزشی  است که  رشته های تکنولوژی بلاکچین را در سرفصل های آموزشی خود گنجانده اند.

هرچند این دانشگاه اولین دانشگاهی در انگلستان است که این سرفصل آموزشی را ارائه می‌کند، دانشگاه های آمریکا مدتی است که آن را شروع کرده اند. دانشگاه استنفورد یک دوره آموزشی ارزهای رمزنگاری شده، بلاکچین و قراردادهای هوشمند را از دو سال قبل شروع کرده است. همچنین مدتی است دانشگاه های کالیفرنیا و برکلی نیز دوره های بلاکچین را ارائه می‌کنند.

دوره های آموزشی

دانشگاه MIT در مرحله توسعه دوره آموزشی روی همین موضوع است. همسو با این داستان، دانشگاه Nicosia ، در قبرس نیز اولین دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) را در دنیا ارائه می ­کند. این دوره در بر دارنده همه موضوعات کلیدی ارزهای دیجیتال و کاربردهای تکنولوژی بلاکچین است. در اینجا دانشجویان می توانند برای پرداخت شهریه خود از بیتکوین استفاده  کنند.

همچنین دوره های آموزشی زیادی بصورت آنلاین در پاسخ به نیاز روزافزون  در زمینه تخصص های بلاکچین ایجاد شده است. دانشگاه Princeton با مشارکت موسسه آموزشی Coursera، یک دوره آنلاین مفصل به مدت ۱۱ هفته با موضوع بیتکوین و بلاکچین برگزار می کند.

آکادمی های B9lab و Blockchain University نیز دوره های آموزشی در پاسخ به نیاز متخصصین حرفه ای و افرادی که به دنبال ارتقاء سطح دانش خود و کسب سطوح بالای رقابتی هستند در این صنعت، ارائه می نمایند.

کنسرسیوم ارائه دهنده گواهینامه معتبر ارزهای رمزنگاری شده (C4)، شامل Andreas Antonopoulos، Vitalik Buterin، Pamela Morga، Josh McDougall  Michael Perklin، به عنوان اعضای هیات مدیره می باشند. در این کنسرسیوم، دوره های آموزشی ارزهای دیجیتالی برگزار می شود و در صورت تکمیل دوره به شرکت کنندگان مدرک حرفه ای اعطا خواهد شد.  سه مدرک حرفه ای موجود در این موسسه عبارتند از:

Certified Bitcoin Professional (CBP), Certified Bitcoin Expert (CBE), and Certified Ethereum Developer (CED)

رشد دوره های آموزشی مرتبط با بلاکچین چه بصورت آنلاین و چه در موسسات آموزشی، گواه این است که رشد باور به توانایی های تکنولوژی، در آینده صنعت را متحول خواهد نمود. در هر حال تکنولوژی بلاکچین به عنوان راه حلی کارا برای چالش های دنیای واقعی مشاغل، شناخته شده که تاثیر آن هم در بازار کار و هم در ارائه دوره های آموزشی نمایان است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via: bitcoinmagazine


https://coiniran.com/?p=7139
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x