ایستگاه خبر

داعش بنا به ادعای خود ۱۰۰ شخصیت نظامی را Doxe  کرده است

داعش بنا به ادعای خود ۱۰۰ شخصیت نظامی را Doxe  کرده است.

معمولا وقتی یک هکر کسی را Doxe  می‌کند، طرف را آزرده یا در برخی موارد شرمگین می‌سازد، مثلا با افشای ایمیل‌های مخفی مامورین یا شرکت‌ها. این کار سنتا به قصد کشتن کسی انجام نمی‌شود. مواردی بوده است که یک دزدی باعث ضرر و زیان فراوانی شده است که باعث شده برخی هکر‌ها احساس کنند که هیچ راهی برای متوقف ساختن آنان برای ایجاد ضررها بیشتر وجود ندارد مانند تهدید‌های مرگ علیه آدرین لامو (Adrian Lamo)(وی کسی بود که مانینگ سربازی که اسناد مخفی دولت آمریکا را به ویکی لیکس داده بود، لو داد و باعث دستگیر شدن این سرباز شد).

سوء قصد برای کشتن

داعش گزارش داده است که حدود صد شخصیت نظامی آمریکا را به قصد کشتن آنها doxe  کرده است.تا زمانی که داستان را شنیدیم، تمامی اطلاعات آنها از سرویس‌های میزبانی که آنها پست گذاشته اند، پاک شده بوده و حساب تویتر مرتبط با ایشان معلق بود. با وجود این، یک بایگانی از مطالب آنها هنوز موجود است. آن توضیح می‌دهد:

«در حالیکه آمریکا و ماهواره‌هایشان برادران ما را در سوریه، عراق و افغانستان می‌کشند، ما به شبکه‌ها و ابزارهای شخصی آنها نفوذ می‌کنیم و همه چیز را درباره آنها می‌دانیم.

به شما کفار هیچ رحمی نخواهد شد. داعش تقریبا اینجاست، ما در کامپیوترهای شخصی شما در هر مقر نظامی هستیم. به لطف خدا ما الان در CENTCOM هستیم.

کسی جلودار ما نخواهد بود! همه چیز را درباره شما، زن و فرزندان‌تان می‌دانیم.

سربازهای آمریکایی! ما در حال تماشای شما هستیم!»

اعتبار این اسناد زیر سئوال است، از نام هیچ کسی که بخواهد در خطر باشد ذکر نشده است. همچنین معلوم نیست که این اطلاعات چقدر تازه هستند. درجه سربازان مورد تهدید، افشا نشده است، البته اگر واقعا dox  شده باشند- آیا آنها مامورین رده بالای نظامی هستند؟

منبع

https://coiniran.com/?p=2307
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x