مقالات سرمایه‌گذاری و ترید

چرا داشتن یک روال مشخص برای موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده اهمیت دارد؟

یک روال مشخص برای موفقیت در تجارت ارزهای رمزنگاری شده

“نویسنده این مقاله، Nial Fuller نویسنده، مربی و تاجر معروف است. این مطلب را از زبان ایشان دنبال کنید”

فکر کنم همه ما موافقیم که عادتهای ما در موفقیت و یا شکست هایمان در هر کاری (از جمله تجارت) تاثیر دارند.  حال ما چگونه می توانیم عادت های خود را برای داشتن یک تجارت سودآور شکل دهیم؟

پاسخ: داشتن یک روال مشخص

عادت های مناسب تجارت ( متاسفانه) یک شبه حاصل نمی شوند.  ممکن است سال ها برای شکل گرفتن زمان ببرد. با این حال، خوشبختانه برای شما این امکان وجود دارد که این عادت های مناسب را سریع تر به دست آورید. پیشرفت عادت های مناسب همان هایی که در هر زمینه باعث موفقیت می شوند را می توان، به سادگی و با داشتن یک برنامه روزانه مناسب به دست آورد.

وقتی که به روال تجارت روزانه خود فکر می کنید، در مورد آن چه نظری دارید؟ آیا یک روال مشخص دارید؟ آیا می دانید که همه متخصصان چه یک دلال حرفه ای، یا یک ورزشکار و یا حتی یک پزشک، هر کدام روال مشخصی دارند حتی اگر متوجه آن نباشند؟ آنها برنامه ها و روال خود را همانند کارکرد یک ساعت دنبال می کنند، هر چیز از رژیم غذایی، خواب و ورزش ذهن. یک چیز که در هر حرفه ای موفقی مشترک است، این است که آنها این روال های مشخص را به عادت های ریشه داری که باعث موفقیت شان می شود، تبدیل کرده اند.

“به زندگی افراد مشهور نگاه کنید – از جمله فروید، بتهوون و گیورگی اوکیف و … –  خواهید دید که بسیاری از آنها برای رسیدن به اهداف خود، زندگی شان را بهینه کرده اند و این همان سلاح مخفی آنها است.” …..

زمانی که یک روال در زندگیتان تبدیل به یک عادت شود، نا خودآگاه به قسمتی از وجودتان تبدیل می شود و از این لحاظ، “تنظیمات اتوماتیک” تجارت شما با موفقیت عمل خواهد کرد.

 

قدرت داشتن یک روال برای تجارت روزانه …

بگذارید این را در گام نخست روشن کنم: شما بدون یک روال روزانه در تجارت موفق نخواهید شد.

فقط درباره داشتن یک برنامه برای تجارت صحبت نمی کنم. این صحبت مربوط به از زمان بیدار شدن تا خواب برای شما است. این ها همگی قسمتی از روال تجارت روزانه شما محسوب می شوند.

تجار حرفه ای روالی برای زندگی روزمره شان دارند که در کسب موفقیت به آنها کمک می کند.  چگونه؟ خوب، این مشخصه ها برای هر تاجر با تاجر دیگر متفاوت است ولی نکاتی وجود دارد که بین تمام آنها مشترک است:

  • خوب بخوابید. (به صورت ایده ال ۷ تا ۸ ساعت در روز)
  • صبحانه خوب و مقوی صرف کنید.
  • برنامه معاملات روزانه خود را در روز نخست هفته مشخص کنید.
  • مشخصه های فراز و نشیب نمودار معاملات را در روز اول هفته مشخص کنید.
  • در صبح نمودار بازارهای مورد علاقه تان را برای تغییرات قیمت، روند روزانه و میزان خرید و فروش کنترل کنید.
  • بازارهای مورد علاقه تان را روزانه پس از تعطیل شدن بورس نیویورک دوباره به علت تغییرات احتمالی در قیمت ها کنترل کنید.
  • اگر معامله ای با مشخصات برنامه مبادلات شما همخوان بود، در خواست معامله را ثبت کنید و به بقیه کارهای روزانه تان بپردازید و اگر غیر از این بود تا فردا صبح صبر کنید.
  • اگر درخواست تمام نشده ای دارید، آن را در صبح کنترل کنید که چه اتفاقی افتاده است، اگر دلیل منطقی و روشنی برای تغییر آن نمی بینید کاری انجام ندهید. اغلب مواقع می بایست کنترل کنید، به خاطر بسپارید، ثبت کنید و فراموش کنید.

موارد فوق نمونه های مناسبی برای یک روال تجاری مستحکم هستند، هر چند خلاصه و ساده به نظر می آیند. نکته قابل توجه در موارد فوق این است که ما زمان زیادی برای آنالیز بازار و یا ثبت درخواست ها صرف نمی کنیم. به جای آن بازار را به روشی مشابه و در همان مدت زمان به صورت روزانه دنبال می کنیم، با این روش، مغزمان از انجام یک روش ساده و کم هزینه پر می شود و آن را تبدیل به یک عادت مثبت در تجارت مان می کند.

این بسیار مهم است که هر کس برای خود، یک روال تجاری بر اساس زندگی روزانه اش تعریف کند. به احتمال زیاد این شیوه برای فرد دیگری جواب نخواهد داد.

سبک زندگی بر اساس روال تجاری در “پایان یک روز”

قبلا درباره تجارت در پایان روز توضیح داده و درباره تعدادی از فواید آن بحث کردم اما در مورد یک موضوع بحثی به میان نیامده است و آن هم سبک زندگی یک تاجر در پایان یک روز است.

راه و روش تجارت در پایان روز، نه تنها کسب و کار شما را رونق می دهد، بلکه به شما اجازه می دهد تا زندگی بهتری داشته باشید و از “ثمرات” تجارت بهره مند شوید.

روال تجاری که من و بسیاری از تجار نوسانی موفق دیگر دارند، همانند همان روش فوق می باشد، به ما اجازه می دهد که زمانی زیادی را به دور از نمودارها باشیم. در ضمن، دلیل دیگر اینکه ما وارد این گونه تجارت شده ایم این است که یک شغل ثابت و یکنواخت ۹ تا ۵ ساعته نداریم. به همین علت، اگر شما هم این آزادی را خواهان هستید می بایست به تجارت آخر روز روآورید و آن را تبدیل به یک روال تجاری برای خود کنید.

من عموما تنها روزی ۱ ساعت برای بررسی نمودارها وقت می گذارم. بنابراین زمان زیادی برای انجام هر کار دیگری (مثل انجام امور و وظایف تجاری مختلف) در اختیار دارم.

هنگام تجارت آخر روز همه احتیاج تان یک لپ تاپ و اینترنت است به همراه روال ثبت کن و فراموش کن. اگر تمایل داشته باشید می توانید یک تاجر کافی شاپی باشید و یا از هر جایی که علاقه مند باشید کار تجارت را انجام دهید. چون به یک یا دوبار بررسی نمودارها در روز که هربار بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد، نیاز بیشتری ندارید.

دانش پشت روال های زندگی

اگر به دلایل نامشخصی هنوز به قدرت و اهمیت داشتن یک روال مشخص در تجارت روزانه پی نبرده اید، بگذارید تا  چند دلیل علمی برای تاثیر و قدرت این کار را با شما به اشتراک بگذارم …

“تمرین روزانه نقش مهمی در خلاقیت دارد. در مقایسه با سایر مسائل، این کار پروژه ها را در ذهن ناخودآگاه نگه می دارد و تحقیقات نشان می دهد که ذهن ناخودآگاه چگونه ما را در گرفتن تصمیمات بهتر کمک می کند”

همانگونه که  Marty Nemko می گوید: “داشتن یک روال مشخص به شما کمک می کند در انجام درست کارها اطمینان داشته باشید. برای مثال، اگر شما در برنامه روزانه تان دوش گرفتن باشد، در انجام یک کار بهتر و بهتر می شوید. “مطمئنا، تغییر سبک زندگی تان سخت تر از شستن موهای تان است اما منطق قضیه یکی است: تمرین روزانه همان چیزی است که باعث یک اتفاق بزرگ می شود.”

یک شیوه مشخص، نه تنها فقط بطور طبیعی به شما کمک می کند، بلکه شما را همیشه در جهتی که باید باشید نگه می دارد و به چیزهای مهمی که باید انجام دهید (همانند آنالیز نمودارها)  متصل می کند. این تمرین ها باعث پیشرفت شما در آن کارها می گردد و به شما شانس بهتری در برنامه ریزی برای یک تجارت موفق و دنبال کردن قواعد بازار می دهد. ( از آنجایی که شما منظم تر و قانونمند تر رفتار خواهید کرد، ادامه برنامه تجاری تان راحت تر و طبیعی تر می شود.)

نتیجه گیری

خوب است در مرحله اول به یاد داشته باشیم که برای چه وارد این تجارت شده ایم. برای من، این به معنای فرار از کار روزمره ۸ ساعتی کسل کننده، روسا و آنچه که من آن را برده داری مدرن می نامم، بوده است. به همین علت با در نظر داشتن این موضوع دیگر اجازه تبدیل شدن این تجارت به همان چیزی که از آن فرار کرده ام را نخواهم داد.  تجارت یعنی آزادی، به همین علت برده بازار و نمودارها نشوید.

شاید یکی از ریزه کاری هایی که تجار پس از آزمون ها و خطاها برای به دست آوردن زندگی رویایشان باید در نظر داشته باشند این است که تنها چیزی را می توانند کنترل کنند، خودشان است.  صرف مدت زمان زیادی در برابر نمودارها به معنی این نیست که شما تاجر موفقی هستید. برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق که بیش از حد تجارت نمی کند و در برابر آن حساس نمی شود یک روال مشخص تجارت مینیمالیستی و آرام نیاز است.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=8012
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
6 سال قبل

تشکر بسیار لذت بردیم

دکمه بازگشت به بالا
2
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x