ایستگاه خبر

خزانه داری انگلیس مقرراتی برای پول دیجیتالی و بیت‌ کوین وضع می‌کند

خزانه داریHM (Her Majesty)، وزارت امور مالی و اقتصادی حکومت انگلستان، قصد دارد تا مقررات ضد پولشویی را برای مبادلات پول دیجیتالی در انگلستان، به عنوان طرحی برای ترویج استفاده مشروع از پول دیجیتالی، وضع کند. طبق نظر یک سند ۲۸ صفحه‌ای که به تازگی انتشار یافته است، هدف از انجام این کار حمایت از نوآوری و ممانعت از بروز جرایم است.

این سند جدید در پاسخ به یک فراخوان عمومی در ماه نوامبر برای توسعه مقررات بر پول دیجیتالی تدوین شده است. این فراخوان ۱۲۰ پاسخ از سوی توسعه‌دهندگان پول دیجیتالی، تجار مرتبط با سرویس‌های فراهم آورنده پول دیجیتالی، بانک‌ها، ارائه‌دهندگان برنامه‌های پرداخت پول، اصحاب دانشگاه، مشاورین و دیگر مامورین حکومتی، دریافت کرد.

این سند توافقات فی‌مابین و خطوط کلی گام‌های بعدی حکومت را خلاصه کرده است. مزایا، ریسک‌ها و موانع بر سر راه تجارت پول دیجیتالی و گزینه‌ها برای دخالت حکومت در حمایت از پول دیجیتالی را بحث کرده است.

حکومت از پول دیجیتالی حمایت می‌کند.

این سند توضیح می‌دهد: «حکومت ارزهای دیجیتالی را یک پیشرفت جالب‌توجه در فن‌آوری پرداخت پول می‌داند که با شبکه‌های توزیعی همتا به همتا و استفاده از فنون رمزنگاری انتقال امن و کارآمد وجوهات پول دیجیتالی را بین کاربران میسر می‌سازد. حکومت ذکر می‌کند که امتیازات بالقوه آن برای اهدافی مانند پرداخت‌های خُرد و نقل و انتقالات برون مرزی کاملا روشن است.»

حکومت انگلیس در نظر دارد تا مهارت، ابزار و مشروعیت لازم مامورین اجرای قانون را برای تشخیص و تعقیب فعالیت مجرمانه در ارتباط با پول دیجیتالی تضمین کند. حکومت می‌خواهد قادر به مصادره و توقیف وجوهات پولی دیجیتالی باشد که نقل و انتقالات آن برای اهداف مجرمانه صورت می‌گیرد.

بخشی از این طرح با کار موسسه استاندارد انگلستان (British Standard Institution) و صنعت پول دیجیتال برای توسعه استانداردهای اختیاری برای حمایت از مصرف کننده پیش خواهد رفت.

پژوهش‌ مقدماتی آغاز می‌شود

یک پژوهش مقدماتی جدید، شوراهای تحقیق، موسسه Alan Turing و Digital Catapult ،  را دور هم جمع خواهد کرد و آنها فرصت‌ها و چالش‌های فن‌آوری پول دیجیتالی را مورد بررسی قرار خواهند داد. حکومت بودجه این پژوهش را تا ۱۰ میلیون پوند افزایش خواهد داد.

با اینکه موانعی برای پول‌های دیجیتالی در جهت استفاده گسترده به شکل کنونی‌اش وجود دارد، حکومت عنوان می‌کند که «فن‌آوری دفتر کل توزیعی که سنگ بنای پول‌های دیجیتالی است پیشرفت‌های مهمی را در فن‌آوری پرداخت نوید می‌دهد. حکومت مایل است تا یک محیط حمایتی برای تجارت مشروع فراهم آورد طوریکه انگلستان متوجه برخی از مزایای پول‌های دیجیتالی شود. همچنین مایل است که از فعالیت‌های غیرقانونی ممانعت به عمل آورد. در این مرحله، اهداف حکومت شامل موارد زیر می‌شود:

  • ایجاد اطمینان و وضوح در برنامه کاربردی قوانین و مقررات موجود برای کاربران، تجار و دیگر افرادی که با پول‌های دیجیتالی سر و کار دارند.
  • محدود ساختن فرصت‌ برای مجرمین و تروریست‌ها برای استفاده از پول دیجیتالی در فعالیت‌های مخفی و حمایت از تشخیص و تعقیب کارآمد این فعالیت‌های مخفی.

  • ایجاد بهترین محیط برای رشد و نمو کارآفرینان قانونی پول دیجیتالی. چنین محیطی شامل حمایت از بندهای قانونی نظام بانکی و دیگر سرویس‌های حرفه‌ای و مالی می شود تا شرکت‌های پول دیجیتالی را مشروع سازند.

  • حمایت از پژوهش، توسعه و برنامه کاربردی این فن‌آوری جدید، ترویج رقابت و نوآوری در سیستم‌های پرداخت، سرویس‌های مالی و دیگر بخش‌های مربوطه.

  • حمایت از ثبات مالی و پولی در انگلستان با نظارت بر کاربرد پول‌های دیجیتالی در این کشور و ارزیابی ریسک‌هایی که ممکن است پیش آید.»

منبع

https://coiniran.com/?p=2229
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Genevieve
Genevieve
7 سال قبل

At last some raotlnatiiy in our little debate.

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x