ایستگاه خبر

متخصصان بازار سرمایه: پول نقد توسط بلاکچین حذف خواهد شد

موسس گروه DPRM، دکتر Philippa Malmgren ، در همایش Cayman Alternative Investment گفت:« بلاک چین پایان عصر پول نقد را رقم می زند». این گروه مقیم لندن به شرکت ها، سرمایه گذاران و قانون گذاران کمک می کند تا خطرات و هزینه های حوزه سرمایه را بهتر متوجه شوند.

آقای Jared Blikre از گروه اقتصادی سایت هایو، طی این همایش مصاحبه ای تصویری با موضوع “آینده فرصت های جایگزین سرمایه گذاری در این زمانه بی همتا” از خانم Malmgren تهیه کرد.

طبق سایت ویکی پدیا، Malmgren سابقه خدمت بعنوان دستیار ویژه سیاست های اقتصادی ریاست جمهور ایالات متحده در شورای اقتصادی بین المللی را دارد. وی هم چنین تجربه عضویت در کارگروه بازار اقتصاد برای ریاست جمهوری را داراست.

“بلاک چین” همان آینده است

خانم Malmgren گفت: «بلاک چین همان آینده است. یعنی هربار که شما یک تراکنش الکترونیکی از هر نوعی انجام می دهید (خرید چیزی از اینترنت یا خرید از مغازه ای با استفاده از کارت اعتباری) آن تراکنش به طور خودکار در “فضای ابری” ذخیره می شود.

دیگر نیازی نیست که تراکنش ها داخل یک دفتر کل نوشته شود و حسابدار شما آن را بررسی کند. تمام اینها به طور خودکار انجام شده و دقیقا مشخص می شود که شما در حین انجام تراکنش کجا بودید.

چرا که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. می توان گفت که سیستم حسابداری جدیدی وجود دارد و این سیستم روشی نوین برای رهگیری همه چیز است.

همچنین شاهد شفافیتی صد در صدی در رابطه با هر آنچه که در اقتصاد رخ می دهد خواهید بود. مردم فکر می کنند با استفاده از بیت کوین و یا پول های الکترونیکی حریم خصوصی خواهند داشت، اما در واقع بلاک چین به معنای شفاف بودن همه چیز برای دولت است. اما از طرفی این فضای باز دو سویه است. یعنی مردم نیز می توانند نظارت دقیقی بر نحوه دخل و خرج دولت ها داشته باشند»

چگونه پول نقد از میان خواهد رفت؟

Blikre گفت: پول نقد همچنان وجود خواهد داشت و خارج از حوزه دید دولت باقی می ماند. Malmgren در پاسخ گفت: «اما این موضوع دیری نمی پاید. مردم به این موضوع که چقدر سریع پول الکترونیکی رواج پیدا می کند دقت نمی کنند. در هند دولت باعث شد در ۵۳روز، حدود یک بیلیون از مردم به پول کریپتو روی بیاورند.»

طبق گزارشی که سال گذشته توسط هیات تحریریه بلومبرگ منتشر شد، یک سیستم پولی اختصاصی می تواند جابجایی پول را بین افراد و کسب و کارها و همچنین بین کسب و کارهای مختلف با یکدیگر آسان تر، ارزان تر و سریع تر کند. بالا رفتن کارایی و کاهش هزینه مزیت بزرگی برای گروه کم درآمد است، با توجه به اینکه هزینه های فرایندهایی با کارمزد بالا در بانک ها از این طریق بسیار کاهش می یابد.

شاید بزرگترین چالش، متقاعد کردن عام به عدم نگهداری پول نقد باشد. به احتمال زیاد، دولت ها در قبال استقبال استفاده از ارزهای دیجیتالی در مقابل ارزهای بدون پشتوانه، موضع عکس خواهند گرفت. از طرفی آموزش مزایای کاربرد پول دیجیتال به اقشار مختلف، موضوع چالش بر انگیزی ست که با این سناریوی مقابله، دولت ها سعی در اجتناب از آن می کنند.

به طور کلی malmgren درباره بازارهای مالی بسیار خوشبین است. او بر این باور است که بازارها از کاهش کنترل توسط دولت ها استقبال خواهند کرد و بازارهای بورس آماده رسیدن به افق های برتری هستند.

او همچنین به این موضوع اشاره کرد که خانم Jannet Yellen، رییس هیات مدیره صندوق ذخیره ملی آمریکا مایل به افزایش سهم پول های دیجیتالی طی چند سال آتی است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnewssecurityintelligence

https://coiniran.com/?p=4917
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x