ایستگاه خبر

حتی دانشگاهیان نیز نمی توانند پا به پای سرعت تغییرات بلاکچین پیش بروند (Consensus 2017)

تامین نیروی کار، چالشی برای استارت آپ ها

معمولا مسئولیت پرورش افراد جوان با مهارت های ضروری، به عهده دانشگاه ها ست. به همین دلیل آن ها با چالش های مربوط به خود روبرو هستند. به عنوان مثال پیدا کردن محققان معتبر و علاقمند به مسایل مرتبط با بلاکچین که بخواهند تدریس کنند و راه اندازی موسسات شراکتی که با خطر از دست دادن توانایی هایشان در صنایع فنی مواجه می شود.

در کنفرانس Consensus 2017 تعداد ۵ نفر از اعضای MIT دانشگاه فنی (ماساچوست)، دانشگاه Duke و دانشگاه Nicosia روسیه برای صحبت در مورد همین مسایل و چالش های دیگر گرد هم آمده بودند. از جمله این نگرانی ها، انجام کار اضافه برای عقب نماندن از سرعت صنعت بلاکچین بود که باعث دلسردی برخی از استادان در کار تدریس می شود.

Peter Rizun سردبیر نشریه Ledger، توضیح داد که اساتید اغلب اسلاید ها و یادداشت هایی درسی را برای تدریس یک درس آماده می کنند و ممکن است از همان منابع سالها  برای تدریس استفاده کنند.
اما در مورد بلاکچین، انجام کار حرفه ای به شکل مبتدیانه، عملا ممکن نیست. او برای نمونه مثالی از خود زد که مثلا خود را برای یک سخنرانی آماده می کند و صبح که از خواب بیدار می شود می بیند مقالات و اتفاقات تازه ای در این صنعت رخ داده که او را مجبور می کند تمام کارهایی که انجام داده بوده را تغییر دهد. همین موضوع برای اساتید نیز صادق است.

Neha Narula مدیر خلاقیت ارز دیجیتالی در MIT، گفت نقش ما عقب نشینی و حفظ استقلال در انجام کارهای روزمره است. او گفت در زمانی که استارت آپ ها هر روز ایده های تازه ای را معرفی می کنند، بهترین کار ممکن تفکر  به شکل محافظه کارانه است.

،George Giaglis پرفسور دانشگاه Nicosia، گفت که تمرکز واقعی دانشگاه ها باید بر آموزش دروس ارزهای رمزنگاری شده، مسائل اقتصادی و طراحی مکانیزم ها باشد. بنابراین فراهم آوردن یک زیرساخت برای دانشجویان جهت ترسیم نتیجه گیری ها ی خود در مسایل، (مثلا مباحث مربوط به اندازه بلاک) لازم است.

پول تعیین کننده است

یک نگرانی دیگری که در مورد مراکز آموزشی عنوان شد پیدا کردن راهی برای کار کردن با این صنعت بود، بدون احساس نگرانی از اینکه استارت آپ ها با پیشنهادات کاری جالب محققان و اساتید را به خود جذب کنند.

این علاقه زیاد به یادگیری اطلاعات و قابلیت های بلاکچین آنقدر زیاد است که دانشجویان با یک یا دوبار شرکت در کلاس ها توانستند مطلب را دریابند و به دنبال آن رفتند.

Campbell Harvey، پرفسور دانشگاه Duke، مثالی زد که یک دانش آموز پس از شرکت در یک کلاس درس مربوط به بلاکچین، به یک دستیار در یک شرکت قانونی در نیویورک تبدیل شده بود. بلافاصله بعد از این، او با شرکت در کلاس های Harvey، توانسته بود بلاکچین را برای مدیر یکی از بزرگترین بانک های جهان توضیح دهد.

بر اساس گفته های Nerula تعداد بسیار کمی از افراد، جهت تکمیل درخواست مشاغل بلاکچینی از سواد کافی برخوردارند.
شرکت ها و موسساتی که به دنبال دانشجویانی هستند که تجربه کار با بلاکچین را دارند، چنین فردی را نمی یابند.
او افزود: دانشگاه ها، برای تولید محتوای آموزشی به دانشجویان باید با صنایع (بلاکچین) مشارکت داشته باشند. در غیر این صورت شرکت های فعال در فضای بلاکچین، فاقد نیروی کار خواهند بود.

بقیه افراد پنل سریعا به نقاط تاریک کار با صنایع اشاره کردند.

Antonis Polemitis رییس دانشگاه Nicosia، به اتفاق ۲ سال پیش اشاره کرد. زمانی که Uber با یک حجم نقدینگی زیاد، شریک Carnegie Mellon (دانشگاه مطالعات رباتیک) شد که در نهایت با شکار ۴۰ محقق درباره هوش مصنوعی به پایان رسید. او گفت که این برای Mellon Carnegie و دانش آموختگان او یک رسوایی بزرگ بود.

البته در نهایت افرادی پیدا خواهند شد که به دلایل مختلف و بدون چشم داشت به پولی که می توانند از همکاری های دیگر بدست بیاورند بخواهند با مراکز آموزشی همکاری کنند.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniranنمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source and Image via: coindesk

https://coiniran.com/?p=6465
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x