آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

چرا حتی استخراج کنندگانی که از Bitcoin Cash متنفرند، ممکن است به استخراج آن روی بیاورند؟

بلاک ۴۷۸٫۶۱۷ از بلاکچین Bitcoin Cash، حاوی پیام جالی بود که آن را تکرار نمی کنم اما مضمونی داشت که نشان می داد استخراج کننده ی این بلاک خیلی هم شیفته بیتکوین کش نبوده. در این مقاله می خواهم توضیح دهم یک استخراج کننده ای که به Bitcoin Cash علاقه ای ندارد، به چه انگیزه ای  در این زنجیره استخراج می کند.

منافع استخراج کننده

قبل از اینکه بفهمیم در بلاکچین های مختلف چه اتفاقی بین استخراج کنندگان در جریان است، باید کمی  در مورد “نحوه کسب درآمد استخراج کننده گان” بدانیم. استخراج کننده های بیتکوین (یا هر رمز ارزی که به روش گواه اثبات کار تایید می شود) با یافتن گواهی تایید و ایجاد بلاک، بیتکوین (یا رمزارز مربوط به آن شبکه) به دست می آورد. آن ها هم پاداش در نظر گرفته شده از سوی ارز مورد نظر (که در حال حاظر ۱۲٫۵ BTC در واحد ارزی بیتکوین است) و هم دستمزد (حدود ۱٫۵ BTC) بابت هر بلاک دریافت می کنند.

سختی کار واقعی بایت یافتن گواه اثبات کار تغییر می کند و توسط شبکه تعیین می شود تا سبب یافتن هر بلاک در مدت ۱۰ دقیقه می شود.

وقتی که در تاریخ ۱ آگوست، bitcoin cash با انجام یک فورک (انشعاب) از بیتکوین جدا شد، هر دو ارز بیتکوین و bitcoin cash سختی کار مشابهی داشتند. یعنی استخراج کنندگان برای یافتن بلاک در هر دو بلاکچین، باید میزان کار مشابهی را انجام می دادند.

از انجایی که پاداش بر اساس ارز منتخب بلاکچین تعین می شود، رسیدن به توازن اقتصادی به استخراج کننده ها حکم می کند که در زنجیره ای که ارز آن با قیمت بالاتری درحال معامله است، استخراج کنند. رشد اخیر قیمت bitcoin cash در صرافی Bittrex که به ۰٫۴ BTC رسیده بود، حتی به قدر کفایت هم نبود (۰٫۴ * ۱۴ = ۵٫۶ BTC در مقابل ۱۴ BTC) که بتواند استخراج کنندگان را به لحاظ اقتصادی به استخراج Bitcoin Cash تشویق کند.

قطعا از خود می پرسید پس چرا استخراج کننده ها به استخراج bitcoin cash روی می آورند؟
اگر شما استخراج کننده ای با رویکرد کوتاه مدت باشید، استخراج bitcoin cash برای شما بی معنی خواهد بود. احتمالا پاداش این کار در دراز مدت چیزی ست که استخراج کننده های bitcoin cash روی آن حساب کرده اند. در هر صورت برای ایجاد توازن در مقابل این خطرات، توسعه دهندگان bitcoin cash یک قانون جالب به شکل هارد فورک (انشعاب ریشه ای) به آن افزودند که کار استخراج این ارز آسان تر شود.

معادلات سختی کار

یک ویژگی جهت توازن سختی کار و جلوگیری از افت انگیزه برای استخراج ارز bitcoin cash در نظر گرفته شده است. به طور کلی اگر در طول ۱۲ ساعت، کمتر از ۶ بلاک یافت شود، سختی کار ۲۰ درصد کاهش می یابد.

اما عواقب یک تنظیم کاهشی (منظور تنظیم شدن سختی شبکه به طوری که سختی کاهش یابد)، برای یک استخراج کننده بسیار بیشتر از این ها است. استخراج کننده ای که ۲۰ در صد سریع تر یک بلاک را پیدا کند، در واقع ۲۰ در صد برق کمتری مصرف کرده است.  به همین دلیل، این مسئله استخراج یک بلاک از ارز bitcoin cash، را جذاب تر خواهد کرد.

سیزده ساعت زمان برای استخراج بلاک ۴۷۸٫۵۷۱ صرف شد. پس در واقع  سختی کار ۶ بار کاهش یافت که نتیجه سختی کار حدودی ۲۶٫۲ در صدی ارز bitcoin cash، در مقابل بیتکوین را به دنبال داشت.

حتی در صورت انجام هدفمند استخراج به مدت ۱۳ ساعت، این امید وجود دارد که فعالیت متعادل شده و استخراج این ارز محبوب تر شود.

استخراج بیتکوین هنوز سودمند است، هرچند دریافت پاداش ۱۰ برابر در بیتکوین، (نسبت اخیر قیمت بیتکوین در مقابل bitcoin cash، ۱۰ به یک است) در ازای ۴ برابر کار بیشتر به دست می آید.

با این حال اگر در طول ۱۲ ساعت آینده در bitcoin cash بلاکی پیدا نشود، سختی کار در استخراج این ارز ۶ بار دیگر افت کرده و به ۶٫۸۷% از میزان سختی کار بیتکوین خواهد رسید.

سود محاسباتی (با این اتفاق) بلافاصله تغییر خواهد کرد. با در نظر گرفتن نسبت ۱۰ به ۱ در قیمت این دو ارز، یافتن بلاک در بیتکوین ۱۴٫۵ برابر سخت تر خواهد بود که در نتیجه استخراج bitcoin cash معقول تر به نظر می رسد.

گرایش و جا به جایی استخراج کننده ها از بیتکوین به bitcoin cash باعث رشد قیمت bitcoin cash و حاد تر شدن مشکل خواهد شد.

مقابله با افت توازن

با این حساب، یک استخراج کننده چگونه می تواند از افت در سختی کار bitcoin cash جلوگیری کرده و از مهاجرت استخراج کنندگان بیتکوین به سمت بیتکوین کش پیشگیری کند؟

آسان ترین راه، اطمینان از استخراج ۶ بلاک در هر ۱۲ ساعت است. در حال حاظر استخراج کننده هایی وجود دارند که با نگاه ایده آل گرایانه در حال استخراج این ارز هستند، اما سایر استخراج کننده ها برای جلوگیری از افت توازن، خواستار اطمینان ازاستخراج ۶ بلاک در طول ۱۲ ساعت هستند.

با صرف نظر کردن از مقداری از سود، یک استخراج کننده قادر به جلوگیری از مهاجرت سایر استخراج کننده ها خواهد بود. با این حال، این مسئله مشکل دیگری را به وجود خواهد آورد؛ چگونه می توانید غلبه بر مشکل افت توازن در استخراج Bitcoin Cash را، بدون حمایت از آن توجیه کنید؟ یعنی چطور می خواهید به دیگران توضیح دهید که در حال استخراج برای bitcoin cash هستید، ولی نه برای حمایت از آن، بلکه برای جلوگیری از افت سختی شبکه آن؟

اینجا ست که پای یک پیغام در استخراج ارز به میان می آید. آن ها با افزودن این پیام که “در واقع از bitcoin cash حمایت نمی کنند” به سایر استخراج کننده ها نشان می دهند که در حال یافتن بلاک برای جلوگیری از ایجاد افت توازن در سختی کار هستند.

 

نتیجه گیری

نظریه های مقابله اغلب چنین نتایجی را در خود دارد.

استخراج کننده ها، باید کاری را صورت دهد که سایر استخراج کننده ها قرار است انجام دهند و برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند که علاقه ای به آن ندارند، گام هایی را نیز بردارند.

اگر استخراج کننده به این راهکار پایبند باشد، با در نظر گرفتن سختی کار در حالت معمولی، می توان انتظار داشت که  تا رسیدن به بلاک ۴۷۹,۸۰۸ (زمان عادی برای تعیین سختی)، حداقل ۶ بلاک در طول ۱۲ ساعت پیدا خواهد شد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : coindesk

https://coiniran.com/?p=7736
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x