ایستگاه خبر

روی آوردن جوامع بزرگ موسیقی به فناوری بلاکچین

سه جامعه بزرگ موسیقی با یکدیگر تیمی را تشکیل داده اند تا درباره یک سیستم جدید که اطلاعات مربوط به کپی رایت (حق انتشار) آهنگ ها را از طریق بلاکچین مدیریت کند تحقیق کنند.

ASCAP (جامعه آهنگسازان، نویسندگان و انتشارات آمریکا)، SACEM (جامعه آهنگسازان، نویسندگان و انتشارات فرانسه) و PRS for Music کشور انگلیس با همکاری یکدیگر در حال تلاش برای ایجاد یک سیستم خلاقانه و کارآمد با استفاده از بلاکچین هستند.

ASCAP 1
logo sacem prs for music logo 490

مدیر اجرایی PRS for Music آقای Robert Ashcroft می گوید: « بازار دیجیتال نیازمند گزارش دهی در زمان واقعی (در لحظه) به نمایندگی از سهامداران متعدد در سراسر دنیاست. اگر بلاکچین بتواند به ما در جهت دستیابی به این هدف کمک کند، فرضت های جدیدی را برای توسعه دهندگان برنامه های دیجیتالی ایجاد خواهد کرد و باعث افزایش دقت در پرداخت های حق تالیفی می شود.»

بخشی از کاری که در حال انجام است مربوط به برقراری ارتباط بین دو راه اصلیِ شناسایی آهنگ می شود. این دو راه ISRC و ISWC هستند. ISRC که مخفف International Standard Recording Code است یک سیستم بین المللی برای شناسایی و تعیین هویت آهنگ های ضبط شده و موزیک ویدئوها است و ISWC که مخفف International Standard Work Code است یک شماره پیگیری منحصربفرد، غیر قابل تغییر و شناخته شده ی جهانی ست که برای شناسایی آثار موسیقی استفاده می شود.

گفته می شود که هر دوی این استانداردها یک شناسه منحصر بفرد برای آهنگ های ضبط شده دارند که پیگیری چگونگی استفاده از آهنگ ها را آسان تر می کند. از طریق بلاکچین، جوامع موسیقی می توانند با استفاده از اطلاعاتی که این سیستم ها ارسال می کنند، عملکرد بهتری داشته باشند و خدمات بیشتری را به فعالان حوزه موسیقی ارائه کنند.

بهبود بخشیدن به صنعت موسیقی

فعالان حوزه موسیقی معمولا برای دریافت پرداخت هایی که به آن ها می شود باید مدت زمان قابل توجهی منتظر بمانند. صنعت موسیقی یکی از بخش هایی ست که سعی در تغییر روش این پرداخت ها با استفاده از بلاکچین دارد.

در دنیای فناوری محوری که امروزه در آن زندگی می کنیم بسیاری از مردم بجای خرید سی دی، موسیقی را بطور استریم گوش می دهند که این موضوع نحوه پرداخت به هنرمندان آن آثار را تحت تاثیر قرار می دهد. فناوری بلاکچین در حال تبدیل شدن به یک راه حل ایده آل برای این مسئله است.

هنوز مشخص نیست که آیا این گردهمایی جوامع موسیقی برای حل مسئله کپی رایت، می تواند روی سرعت بخشیدن به مسئله پرداخت ها هم تاثیر بگذارد یا خیر.

در حال حاضر به نظر می رسد که نگرانی اصلی جوامع موسیقی، توانایی پیگیری کردن استفاده از آهنگ ها توسط افراد مختلف است. پیگیری و ردیابی موسیقی می تواند مزیت بزرگی باشد، مخصوصا زمانی که بحث استریم کردن آهنگ پیش می آید. اما باید ببینیم که آیا این موضوع می تواند باعث بهبود نحوه پرداخت به هنرمندان نیز بشود یا خیر.

در هر صورت این نوع کارها و استفاده از فناوری های روز دنیا قدم مثبتی برای هر صنعت به حساب می آید؛ خصوصا صنعتی که معروف شدن در آن روز به روز سخت تر می شود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source via cryptocoinsnews

Images via static.wixstatic , sacem , prsformusic

https://coiniran.com/?p=5679
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x