ایستگاه خبر

ادعای ریپل در رابطه با داشتن توان تراکنش در سطح Visa

ریپل اخیرا ویژگی های جدیدی را جهت بهبود دفترکل توافق جمعی ریپل یا RCL (Ripple Consensus Ledger) و پروتکل دفترکل درونی یا ILP (Interledger Protocol) معرفی کرده است تا توان و وسعت تراکنش ها را افزایش دهد، مخصوصا برای پرداخت های بین مرزی. این کار به شبکه ریپل توان تراکنشیِ مشابه با Visa را می دهد که بزرگترین شبکه پرداخت در جهان شناخته می شود. همچنین این کار راه حلی برای روش های قدیمی پرداخت های بین مرزی به حساب می آید. با توجه به سیستم های پرداخت فعلی، بانک ها دائما در حال تلاش برای رسیدگی به تراکنش ها هستند و یک تراکنش ممکن است چیزی حدود سه تا پنج روز زمان ببرد.

ILP و RCL می توانند با همدیگر شبکه ای را برای ارتباط ارزش های مختلف روی دفترهای کل ایجاد کنند. شبکه ای مطابق با خواسته های دنیای مالی سنتی، پرداخت های سنتی و دارایی های دیجیتالی.

یکی از نمایندگان ریپل می گوید:« این ویژگی ها شامل کانال های پرداخت و escrow می شود. Escrow به RCL اجازه می دهد که با ILP ارتباط برقرار کرده و پرداخت ها را تا مدت زمان تعیین شده ای قفل کند. این کار باعث می شود تا نیاز به اعتماد به شخص ثالثی وجود نداشته باشد و هیچ موسسه ای مسئول نگهداری سرمایه کاربران نباشد، که این موضوع مزیت بزرگی برای کاربران است.»

دو ویژگی جدید

دو ویژگی جدید Escrow و کانال های پرداخت (Payment Channels) باعث افزایش مقیاس پذیری و کارایی RCL می شود. Escrow به ILP و RCL این امکان را می دهد که XRP (ریپل، ارز محلی شبکه ریپل) را برای بازه زمانی تعیین شده و یا تا زمانی که شرایط مشخصی اتفاق بیافتد نگه دارند.

Escrow این کار را (نگهداری دارایی و وجوه) بدون اینکه نیازی به اعتماد به فرد واسطی باشد انجام می دهد، همچنین هیچ قدرت مرکزی وجود ندارد که بخواهد این سرمایه ها را نگهداری کند.

فناوری های دیجیتالی برای مدیریت حجم های بسیار زیاد ساخته نشده اند. در نتیجه سرعت تراکنش ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است. در نتیجه، ریپل برای XRP یک کانال پرداخت ایجاد کرد و این امر مقیاس ریپل را به سطح Visa می رساند.

نماینده ریپل در ادامه می گوید:« کانال پرداخت ما بطور خاص برای XRP ساخته شده و قدرت تراکنشی را به ده ها هزار تراکنش در ثانیه می رساند. چیزی حدود ۷۰هزار تراکنش در مدت زمان ۳.۷ثانیه انجام گرفته است.»

راهی موثرتر برای پرداخت

با قابلیت جابجایی پول با سرعت کارت های اعتباری، کانال های پرداخت XRP می تواند روش ارسال پول را برای مردم تغییر دهد. کاربران از مزایای XRP بهره مند خواهند شد و برای پرداخت های بین مرزی گزینه ای سریع تر و ارزان تر پیش رو خواهند داشت.

ریپل سعی در بوجود آوردن امکان چیزی دارد که از آن با عنوان Internet of Value یا IOV یاد می شود. برای رسیدن به این نیاز به زیرساخت مناسب است.

قابلیت جابجایی ده ها هزار تراکنش در ثانیه می تواند قدم بزرگی در راه IOV باشد. این موضوع همچنین به ریپل کمک می کند تا نقشش در پرداخت های جهانی را گسترش دهد.

روی غلتک افتادن ریپل

حجم بازار ریپل ریپل اخیرا به بالاترین سطح خود در طی ۲۶ماه یعنی ۴۰۰میلیون دلار رسیده است. ارزش هر توکن XRP در ۳۱مارس طی ۱۳ساعت دوبرابر شد.

علاوه بر این، MUFG بزرگترین بانک ژاپن اخیرا اعلام کرده که ریپل را برای پیوستن به “گروه هدایت پرداخت های جهانی” خود انتخاب کرده است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=5331
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x