ایستگاه خبر

تلاش بیتکوین کش برای رسیدن به قیمت ۱۰۰۰ دلار در آخر هفته، بعد از افت ۱۸ درصدی قیمت

افزایش حجم معامله بیتکوین کش در یک بورس کره ای، برابری سودآوری استخراج در مقایسه با بیتکوین و تغییر ضریب سختی در آینده نزدیک، باعث رشد سریع قیمت بیتکوین کش در آخر هفته شد.

این دلایل باعث جهش قیمت بیتکوین کش از ۳۰۰ دلار در ۱۷ آگوست و رسیدن آن به نزدیکی ۹۹۷ دلار در روز ۱۹ آگوست شد. با این قیمت ارزش کلی بیتکوین کش در بازار به نزدیکی ۱۷ میلیارد دلار رسید. برای مقایسه، ارزش کلی بازار بیتکوین نیز در فوریه ۱۷ میلیارد دلار بود.

هرچند بنا به دلایلی که در ادامه ذکر می شود، قیمت بیتکوین کش نتوانست رکوردش را حفظ کند و از ۱۰۰۰ دلار بگذرد. کمی بعد از رسیدن به ۹۹۷ دلار، قیمت بیتکوین کش در روزهای یکشنبه و دوشنبه روند نزولی داشت.  در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیتکوین کش با ۱۸ درصد افت به ۶۶۵ دلار و ارزش بازار آن به ۱۱ میلیارد دلار رسید. با تمام این اوصاف، این نشان دهنده یک صعود ۱۱۵ درصدی در ۷ روز می باشد.

تنظیم ضریب سختی منجر به سودآوری استخراج می گردد

رشد قیمت بیتکوین کش در روز جمعه، استخراج آن را از بیتکوین سودآورتر کرد. در روز شنبه با کاهش ۷ درصدی ضریب سختی نسبت به بلاکچین بیتکوین این سودآوری بیشتر هم شد. این تغییر در ضریب سختی باعث شد تا سودآوری استخراج بیتکوین کش از رکورد خود نیز بالا تر رود.

در یک نقطه، استخراج بیتکوین کش به مرز ۲۳۴ درصد سود، نسبت به بلاکچین اصلی بیتکوین رسید.  حتی پس از کاهش قیمت امروز بیتکوین کش، سود استخراج باز هم ۸۴ درصد بیشتر از بیتکوین بود.

AntPool استخراج بیتکوین کش را آغاز کرد

افزایش سودآوری باعث شد تا بعضی از استخراج گنندگان میزان قابل توجهی از قدرت پردازش خود را به زنجیره بیتکوین کش منتقل کنند. در عرض چند روز، قدرت پردازش شبکه از ۴۰۰ Petahash بر ثانیه به ۱٫۶ Exohash، افزایش یافت.  این گروه جدید از استخراج کنندگان که AntPool هم شامل آنها ست، بیشتر از ۶ درصد از ۱۴۴ بلاک آخر را یافتند.

ضریب سختی افزایش می یابد

به هر حال افزایش قدرت پردازش بیتکوین کش باعث می شود که در هر چند دقیقه بلاک جدیدی پیدا شود. یکی از آخرین بلاک ها فقط ۰٫۱۹ کیلو بایت حجم داشته است.  در نتیجه مردم منتظر هستند تا ضریب سختی دوباره تغییر کند و البته این امر استخراج بیتکوین کش را سخت تر می کند.

توئیت Jimmy Song  در تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۱۷

به روزرسانی بیتکوین کش –  یافتن ۵۰۰ بلاک از زمان تغییر ضریب سختی در مدت ۲۴ ساعت –
اگر قیمت ثابت بماند، احتمالا بعد از تنظیم مجدد میزان سختی، استخراج کنندگان به مدت ۷۲ ساعت دست به کار می شوند.

البته این به نوبه خود باعث کاهش سود استخراج بیتکوین کش و بازگشت آنان به بلاکچین اصلی خواهد شد ( حداقل بطور موقت ).  اگر استخراج کننده های زیادی خارج شوند، این امر باعث ایجاد یک تنظیم دیگر در سختی شبکه خواهد شد. استخر ViaBTC، با پیش بینی این نوسانات اعلام کرد که سرویس استخراج اتوماتیک، استخراج کنندگان را در زنجیره ای قرار می دهد که سود بیشتری دارد.

پیش بینی ضریب سختی برای رشد قیمت بیتکوین کش، بیشتر مثل یک نیروی بازدارنده عمل می کند. چون در حال حاضر معامله کننده ها با سود مناسبی کوین های خود را می فروشند و به این ترتیب از مشارکت در ریسک نوسانات قیمت (که ناشی از شناور بودن قدرت پردازش شبکه است)،  خودداری می کنند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7896
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x