ایستگاه خبر

بیش از 90000 تراکنش در صف انتظار

در حال حاضر بیشتر از 90000 تراکنش بیت کوین منتظر دریافت تایید شبکه هستند و چیزی حدود 63000دلار فی در انتظار استخراج کنندگان است. بک لاگ های mempool به بالای 56مگابایت رسیده است. تعداد تراکنش های موجود در شبکه برای اینکه به بلوک های شبکه اضافه شوند بسیار زیاد است. با استناد به Blockchain.info، در هر ثانیه 2.81 تراکنش در حال انجام است. این موضوع می تواند نشان از رشد شبکه بیت کوین هم باشد.

تولید هر بلوک 10 دقیقه طول می کشد. معمولا برای تراکنش هایی با میزان فی پایین تر نسبت به سایر تراکنش ها، این زمان قدری طولانی تر می شود، که به نظر می رسد این مشکل با گذر بیشتر زمان بدتر نیز می شود. یعنی هرچه زمان بگذرد و قبل از تایید شدن تراکنش های با فیِ پایین، تراکنش هایی با فی بالاتر وارد سیستم بشود، تراکنش های با فی کمتر دیرتر بررسی و زمان تایید آنها طولانی تر خواهد شد.

افزایش فی راه حلی منطقی برای این مشکل نیست، چرا که کم کم فی ها زیاد می شود و مشکل طولانی بودن زمان حل نشده باقی می ماند، با این تفاوت که حالا فی گرانتر نیز خواهد بود.

مشخص نیست که این هجوم تراکنش ها از کجاست و چرا. این موضوع می تواند یک حمله به سیستم باشد و یا ممکن است صرفا به علت بالا رفتن نرخ بیت کوین در روزهای اخیر باشد که باعث تمایل مردم به خرید و فروش بیشتر شده است.

قیمت بسیار پرتنش بوده و حتی در حال بالا رفتن نیز می باشد. این امر دلایل بسیاری دارد که از مهم ترین آنها می توان به تصمیمی که در رابطه با  ETF گرفته خواهد شد اشاره کرد. تا زمانی که این پروتکل در دست بررسی باشد، اوضاع به همین صورت تکرار خواهد شد و جامعه مستاصل می ماند.

به نظر می رسد استخراج کنندگان به هیچ کدام از دو گزینه سگویت و یا (Bitcoin Unlimited (BU تمایلی ندارند. آنها در میان این دو گیر کرده و قادر به تصمیم گیری نیستند، چرا که با انتخاب سگویت، بخش قابل توجهی از جامعه، بیت کوین را محکوم به فنا خواهند یافت و اگر BU را انتخاب کنند، بخش دیگری از جامعه مساله محکومیت بیت کوین به مرگ را مطرح خواهند کرد.

مثل همیشه در اینگونه اتفاقات نمی توان گفت که حق با کدام گروه است. مشکل اینجاست که امکان اتفاق نظر بین این دو گروه وجود ندارد چرا که نظرات هر دو گروه به شدت در تضاد با یکدیگر است. طرفداران سگویت خواهان بلوک کامل هستند و طرفداران BU خواهان اندازه بلوک بیشتر از ظرفیت فعلی هستند.

استخراج کنندگان هنوز هیچ کدام از گزینه ها را انتخاب نکرده اند. واضح است که با انتخاب هر گروه، مورد حمله گروه مقابل قرار خواهند گرفت. در آن صورت دچار بن بست خواهیم شد و این بدترین گزینه پیش روست.

در نهایت این ازدحام شبکه آرام خواهد گرفت. رهایی از حدود 90000 تراکنش بک لاگ(backlog) شده مشخصا زمان گیر است. در بسیاری از موارد این مسائل در چند ساعت حل می شود، اما این بار می تواند یکی از دفعات نادر باشد.

در هر صورت قیمت در حال بالا رفتن است و همه دچار سرمستی بی نظیری از این بابت هستند، اما زمانی که این سرمستی به پایان برسد، سردرد ناشی از خماری رخوت بزرگی در جامعه بیت کوین ایجاد خواهد کرد.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Images via blog.kaspersky.com

نمایش بیشتر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا