ایستگاه خبر

بیتکوین مانند طلا، بهشت امن سرمایه گذاری

بیتکوین مانند طلا، بهشت امن سرمایه گذاری

ثبات بیتکوین در روزهای مبهم سیاسی، باعث شده تا سرمایه گذاران از پول های دیجیتال به عنوان پناهگاه امنی برای محافظت از دارایی هایشان استفاده کنند. وقتی حرف از ابهامات سیاسی می شود ۲ اتفاق عمده در سال ۲۰۱۶ به ذهن سرمایه گذاران در تمام بازارهای مالی و بورس میرسد که اول مسئله خروج انگلستان از اتحادیه اروپا و دوم انتخابات آمریکا می باشد که باعث سقوط پول و سهام برخی دولت ها در مدت کوتاهی شد.
امنیت مهمترین نکته حیاتی در سرمایه گذاری است. در دوران بی ثباتی، معمولا سرمایه‌گذاران در جستجوی پناهگاه امنی برای حفظ ارزش دارایی هایشان هستند و اتفاقات اخیر نشان داده است که بتدریج بیتکوین به مانند طلا در نقش حفظ ارزش داراییها در نظر گرفته میشود.
مایکل وگل مدیر ارشد اجرایی در “نت کوین” می گوید:
“در برخی جریانات بیتکوین همچنان به عنوان یک سرمایه‌گذاری پر ریسک در نظر گرفته می‌شود در حالی که دیگران بیتکوین را پناهگاه امن و نهایی سرمایه‌گذاری می دانند.”
پولهای دیجیتال مانند بیتکوین به طور غیر رسمی و برای عصر اطلاعات ساخته شده اند. این پول اجازه میدهد ارزش مستقیم و به صورت همتا به همتا و بدون هیچ واسطه ای جابه‌جا شود. بنابراین هیچ نهاد سیاسی نمیتواند آن را محدود کند. به نظر میرسد چنین فرضیه چند کاربردی، محرک افزایش اعتماد در دارندگان این پولها در روزهای اخیر شده است. این اعتماد و ثبات در اتفاقات که در بالا ذکر شد، دیده شده و اعتماد به این بازار را بالا برده است.
از نظر وگل کار تمام شده نیست، چرا که بیتکوین همچنان یک برنامه در حال توسعه است و در جایگاهی بین سرمایه‌گذاری امن و پرریسک قرار دارد. اما همچنان که این روند ثبات ادامه پیدا میکند، حتی ریسک گریزترین سرمایه‌گذاران هم به این پول اعتماد خواهند کرد.
وی ادامه میدهد مشتاقان بیتکوین از قبل میدانند که ارزش بیتکوین به عنوان یک پول سیاست گریز ثابت شده است. علاوه بر مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مثالهای دیگری در یونان، چین، قبرس و آرژانتین دیده شده که جو بی ثباتی سیاسی باعث افزایش پذیرش بیتکوین شده است.
وگل می گوید طی صحبت های زیادی که با مشتریان نت کوین داشته، متوجه شده است که بسیاری از آنها سرمایه‌گذاران طلا نیز هستند و آنها میگویند به همان دلیلی که در طلا سرمایه‌گذاری کرده اند در بیتکوین سرمایه‌گذاری میکنند.
بیتکوین و طلا هر دو جایگزین مناسبی در قیاس با سایر بازارهای مالی می باشند.
Image via cointelegraph
https://coiniran.com/?p=3855
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x