ایستگاه خبر

بزرگترین بانک آنلاین نروژ بیتکوین را در پنل کاربری خود آورده است

در حالی که بسیاری از بانک های سراسر دنیا سعی در مبارزه با بیتکوین دارند و این کار را از طریق ساختن بلاکچین خصوصی مربوط به خود و یا حمایت از قوانین محدود کننده انجام می دهند، حداقل یک بانک تصمیم به انتخاب مسیری با ریکرد “پیوستن به آن ها” گرفته است.

Skandianbanken (که مستقل از همتای سوئدی خود عمل می کند) ویژگی جدیدی را اضافه کرده که به مشتریان امکان ادغام کیف پول بیتکوینی خود را می دهد تا در نتیجه بتوانند همزمان با مشاهده حساب های بانکی خود، میزان دارایی بیتکوینی خود را نیز بررسی کنند.

مقاله ای که اخیرا به بررسی بیش از ۱۳۰۰ مجری سوریس های مالی پرداخته می نویسد که بسیاری از آن ها سعی در پیدا کردن راهی برای ورود به این اکوسیستم دارند. در واقع ۷۷درصد از مشارکت کنندگان گفته اند که می خواهند فناوری بلاکچین را تا سال ۲۰۲۰ وارد کسب و کار و یا روندهای کاری خود کنند.

Skandianbanken  نیز به جمع بانک های جهانی و موسسه های مالی دیگر که به بررسی بلاکچین می پردازند پیوسته است، اما با این تفاوت که اولین بار است که چنین یکپارچگی مستقیمی با دیجی ارزها برقرار شده است.

بیتکوین در نروژ

ادغام کردن بیتکوین به پلتفرم بانکداری اینترنتی توجه و اشتیاق زیادی را از طرف جامعه بیتکوین نروژ برانگیخته است. Christoffer Hernaes مدیر نوآوری و توسعه Skandianbanken می گوید:« ما متوجه شدین که بیتکوین چیزی ست که مردم می خواهند پول خود را در آن قرار دهند. ما فکر کردیم که این کار نسبت به اینکه بخواهیم فکر کنیم بیتکوین موضوع خطرناکی ست بهتر است».

در زمان نوشته شدن این خبر، مشتریان Skandianbanken می توانند کیف پول هایی مثل Coinbase را به داشبورد بانک آنلاین خود متصل کنند. این موضوع به آن ها امکان مشاهده موجودی و ارزش دارایی شان را می دهد. Hernaes می گوید که البته امکان دادوستد کردن بیتکوین از طریق بانک کاری ست که باید در آینده انجام شود.

قوانین مالی محکم در نروژ بخصوص در رابطه با پولشویی و تامین مالی سازمان های تروریستی باعث شده تا بانک ها ملزم بشوند که نسبت به منشا پولی که در یک تراکنش استفاده می شود آگاهی داشته باشند. با توجه به موضوع ناشناس بودن بیتکوین، این امر می تواند مشکل ساز شود. Hernaes می گوید که این قانون ها ضد بیتکوینی نیست بلکه برای مبارزه با فساد است. او گفته که ممکن است نتوانند تمام تراکنش های بیتکوینی را بپذیرند و می گوید که آن ها در ابتدای راه و در حال بررسی وضعیت دنیای دیجی ارزها هستند.

این بانک اولین جایی در اروپا نیست که در رابطه با بیتکوین و بلاکچین بررسی هایی انجام داده. بنظر می رسد که اروپا در حال تبدیل کردن خود به بازیگر نقش اصلی دنیای اقتصاد مبتنی بر ارزهای رمزنگاری شده است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=6244
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x