ایستگاه خبر

بایننس فعالیت‌های خود را در کانادا متوقف کرد

بایننس روز جمعه، ۱۲ می، اعلام کرد فعالیت‌های خود را در کانادا متوقف می‌کند. بزرگترین صرافی کریپتوی جهان در حساب توییتری خود این تصمیم را به مقررات جدید استیبل‌کوین کانادا و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در صرافی‌های کریپتو نسبت داد.

استیبل کوین یک ارز دیجیتال صادر شده خصوصی است که به دارایی‌های پایدار، عمدتاً ارزهای فیات مانند CAD یا USD متصل است.

متأسفانه، امروز اعلام می‌کنیم که بایننس به سایر کسب‌وکارهای برجسته ارزهای دیجیتال برای خروج از بازار کانادا ملحق خواهد شد. مایلیم از رگولاتورهایی که برای رفع نیازهای کاربران کانادایی با ما همکاری کردند تشکر کنیم.…
— بایننس (@binance) 12 مه ۲۰۲۳

خروج بایننس از بازار کانادا با اقدامات انجام‌شده توسط مدیران اوراق بهادار کانادا همزمان است. آن‌ها پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های کریپتو را تا ۲۳ مارس ملزم به ثبت‌ رسمی کرده بودند.

عدم رعایت «شرایط پیش ثبت نام» در مهلت مقرر منجر به توقف فعالیت شرکت‌های معاملات ارز دیجیتال شد.

رگولاتور کانادایی همچنین به صرافی‌ها دستور داده است که به جداسازی حضانت رمزارزها پایبند باشند، یک مقام ارشد را برای رعایت مقررات را منصوب کنند و فروش و نگهداری استیبل کوین‌ها را به حالت تعلیق درآورند.

این پلتفرم در ایمیلی به کاربران کانادایی خود اعلام کرد علیرغم امیدهای زیاد به صنعت بلاکچین، «مقررات جدید مربوط به استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاریِ ارائه شده به صرافی‌های رمزارزی باعث می‌شود بایننس دیگر نتواند در بازار کانادا فعالیت‌های خود را ادامه دهد».

آن‌ها همچنین از «مشتریان کانادایی خواستند تمام پوزیشن‌های باز خود را تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ ببندند.»

همراهی با دیگر فعالان اصلی صنعت کریپتو

چندین شرکت ارزهای دیجیتال از جمله OKX، پاکسوس و dYdX اخیراً از بازار کانادا خارج شده‌ و به محیط نظارتی به عنوان عامل مهمی در تصمیم خود اشاره کرده‌اند. سال گذشته، بیترکس (Bittrex) نیز از کانادا خارج شد و علت خروج خود را به مسائل نظارتی نسبت داد.

 

پیشنهاد مطالعه: ‌معرفی ۱۰ صرافی‌ آنلاین ایرانی معتبر برای ترید رمز ارزها

 

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=62367
دکمه بازگشت به بالا