ایستگاه خبر

این پلتفرم عنوان می کند که اولین صرافی قانونی ونزوئلا است

Monkeycoin، اولین صرافی قانونی ونزوئلا

ونزوئلا کشوری ست که در آن، بیتکوین تبدیل به یک ضرورت شده و به افراد اجازه خرید محصولات و خدماتی را می دهد که در غیر این صورت (بدون بیتکوین) خرید آن ها امکان پذیر نخواهد بود. یک کاربر شبکه  Reddit، این گونه نقل می کند: دیجی ارزی که حتی توانست زندگی خانواده من را را از خطر مرگ نجات دهد.

مشکلات ونزوئلا از اوایل سال ۲۰۱۴، زمانی که تورم سنگینی اقتصاد کشور را نابود کرد شروع شد. از آن پس، کاربران بیتکوین زمان سختی را در داخل کشور داشتند. زیرا فراهم کنندگان سرویس اینترنت داخلی ونزوئلا (CANTV)، سرویس های متعدد مرتبط با بیتکوین و استخرهای استخراج بیتکوین را بستند. مرکز استخراج بیتکوین از بین رفت و حتی صرافی بزرگ بیتکوین به نام SurBitcoin، بعد از مسدود شدن حساب کاربری اش توسط بانک Banesco، به طور موقت از کار افتاد.

اخیرا صرافی بیتکوین به نام Monkeycoin، مدعی داشتن مجوز رسمی از دولت است. این یعنی حق اداره مسائل مربوط به مبادلات از قبیل شناخت مشتری (KYC) و قوانین ضد پولشویی (AML) را خواهد داشت. این مجوز توسط قانون گذاران بانکی کشور به صرافی فوق داده شد.

اخیرا نشریه محلی DiarioBitcoin، نتیجه تماس با بانک Sudeban را به این صورت اعلام کرد: “مجوز آن ها همیشگی نخواهد بود”. نشریه همینطور برای بررسی مجوز قانونی صرافی، مصاحبه ای را با صرافی ترتیب داد.
در طول مصاحبه Monkeycoin، از روند اخذ نمایندگی خود به عنوان اولین صرافی معتبر خبر داد. این یعنی اینکه این شرکت منطبق با قوانین کشور ثبت شده و حق پنهان کردن هیچ موضوعی را ندارد.

در اظهارات نمایندگان قانونی Monkeycoin، آن ها دریافتند که برای طیف وسیعی از کاربران ونزوئلایی هنگام خرید اقلام و سرویس های خارجی، گزینه های محدودی وجود دارد. بعد از انجام چندین تحقیقات، آن ها نرم افزار draglet (یک نرم افزار صرافی و بلاکچینی) را یافته و توسط آن یک صرافی به وجود آوردند. این نرم افزار از طریق ارتباط با شبکه جهانی مبادلات، از سلامت دفترچه سفارش اطمینان حاصل می کند و به Monkeycoin اجازه استفاده از دفترچه سفارش توزیع سهام (DSO)، را خواهد داد. یک تیم از کارآفرینان ونزوئلایی مالک آن هستند. افرادی که دوست دارند به نجات جان جمعیت کشور کمک کنند.

به لطف نرم افزار draglet، دسترسی صرافی شامل: کیف پول های یکپارچه سازی شده، در دسترس بودن در ۹۹٫۹% از مواقع به صورت تضمینی، پوشش تمام زبان ها و برقراری امنیت برای تمام کاربران است. بر اساس گزارش DiarioBitcoin، قیمت بیتکوین در صرافی، معادل قیمت صرافی همتا به همت LocalBitcoins به ارزش هر بیتکوین برابر با ۱۹ میلیون bolivares (واحد اصلی پول ونزوئلا) خواهد بود.

نقش Monkeycoin در متوقف شدن بیتکوین ونزوئلا

Monkeycoin اعلام کرد که دستگیری استخراج کنندگان به خاطر سرقت برق، جهت استخراج بیتکوین بود. در بعضی از موارد تجهیزات استخراج به صورت غیر قانونی وارد کشور شده بود. ترجمه اظهارات بیان شده بصورت زیر است:

آنطور که می دانیم مواردی هست که کاربران تجهیزاتی را توسط سرویس های پستی ارسال مستقیم، دریافت کرده اند و این غیر قانونی ست. چون پرداخت بخش های مختلف ثبت نشده و به این ترتیب آن ها (کاربران) به وضوح مرتکب جرم فرار از پرداخت مالیات شده اند.

با توجه به مشکلات پیش آمده برای بانک SurBitcoin، صرافی Monkeycoin اعلام کرد که آن ها دارای ثبت قانونی نبودند و به همین دلیل قوانین اقتصادی و مالیاتی را نقض کردند.

با توجه به درخواست مجوز شرکت، Monkeycoin مجاز به خرید و فروش محصولات دیجیتالی است. فعالیتی که بر اساس گفته ها، به علت نقص قانون در کشور ونزوئلا باعث مجازات شرکت شد. همچنین اخیرا چندین نهاد دولتی در حال تهیه بیانیه های رسمی خود هستند.

واکنش در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی، برخی از کاربران بیتکوین به رابطه بین Monkeycoin و دولت مظنون هستند. برخی بر این باورند که ونزوئلا با عدم پشتیبانی از مشاغل مرتبط با دیجی ارزها، قصد از بین بردن آن ها را دارد. حتی بعضی از آن ها اظهار دارند که صرافی حریم خصوصی افراد را در خطر قرار داده و ممکن است باعث دستیابی دولت به آنها شود.

از طرف دیگر، عده ای باور دارند که این اولین قدم برای قانونی شدن بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی در ونزوئلا است. هرچند برای نتیجه گیری خیلی زود است چون صرافی تازه در اوایل راه خود است. در گفتگوی James Ash، با مالک Monkeycoin Gabriel Giannitsopoulos، مشخص شد که در ۴۸ ساعت اول بیش از ۳۰۰ کاربر ثبت نام کردند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via: cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7121
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x