ایستگاه خبر

ایجاد هویت دیجیتالی بر روی بلاکچین اتریوم برای شهروندان یکی از شهرهای سوئیس

در سپتامبر ۲۰۱۷، شهر Zug در سوئیس به تمام شهروندان خود هویت دیجیتالی در بلاکچین اتریوم ارائه خواهد کرد.

Zug یکی از شهرهای سوئیس است که ۳۰هزار نفر جمعیت دارد و به دلیل در اختیار گذاشتن خود برای ارزهای رمزنگاری شده مشهور است. این شهر با نام “Crypto Valley” یا “دره رمزنگاری” شناخته می شود چرا که بسیاری از شهروندانی که در آن زندگی می کنند کارآفرینانی هستند که در زمینه ارزهای دیجیتالی تجربه دارند. تعداد زیادی از طرفداران بیتکوین و بلاکچین در این شهر جمع شده اند تا از محیط کارآفرینی آن و آگاهی شهروندان از ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند. در سال گذشته این شهر حتی شروع به پذیرش بیتکوین برای ارائه خدمات دولتی در سطح آزمایشی کرد. در ضمن یکی از ۱۰ ATM بیتکوین که در سوئیس وجود دارد، در شهر Zug قرار دارد.

در ۷جولای، Zug یک نشریه مطبوعاتی در وبسایت رسمی خود منتشر کرد و اعلام کرد که قصد دارد به شهروندان خود هویت دیجیتالی ارائه کند. طبق این خبر، هویت های دیجیتالی بر پایه یک برنامک خواهد بود که اطلاعات شخصی افراد را با استفاده از فناوری بلاکچین و ارتباط آن ها با آدرس های رمزنگاری شده ایمن می سازد. این سیستم کاملا غیرمتمرکز است، بنابراین شهروندان به طور مستقل هویت خود را در برنامک وارد می کنند که این هویت ها توسط روند “کنترل هویت” شهر مورد بررسی و تایید قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر دولت سوئیس با همکاری با شرکای بیرونی سعی بر ایجاد راه حلی مرکزی جهت ایجاد سرویس دیجیتالی هویت مختص به خود دارد. هرچند طبق مطلبی که در وبسایت Zug منتشر شده، تلاش دولت با شکست مواجه شده چرا که کاربرد یک سیستم دیجیتالی متمرکز، پیچیده است و چنین سیستم هایی امروزه از لحاظ فنی منسوخ محسوب می شوند.

Dolfi Müller، شهردار Zug در همان مطلب منتشر شده در وبسایت این شهر می گوید:« ما یک هویت الکترونیکی می خواهیم، نوعی پاسصپورت دیجیتال، که بتوان از آن برای هر کاری استفاده کرد. در شهر ما، نمی خواهیم که این هویت دیجیتالی مرکزی باشد، بلکه می خواهیم بر روی بلاکچین باشد. ما تنها هویت افراد را بررسی و تایید می کنیم».

طبق اظهارات این شهردار، برنامه های هویتی مبتنی بر بلاکچین نباید تنها به خدمات شهری، جمع آوری هزینه ها و یا کرایه خانه محدود شود.

در فاز اول شناسه های دیجیتالی، یک همه پرسی برگزار می شود؛ این همه پرسی در بهار ۲۰۱۸ اجرا می شود.

این برنامه هویت دیجیتالی توسط موسسه IFZ از دانشگاه Lucerne، و ConsenSys و Ti&m در زوریخ نوشته شده است.

Mathias Bucher مدرس در IFZ می گوید:«یک هویت امن و معتبر که مدیریت آن بدست خود اشخاص باشد برای جامعه در حال رشد دیجیتالی ضروری است».

او می گوید:« این پروژه پیشگام از لحاظ فنی بسیار جالب توجه است و با شایستگی شرکت ما همخوانی دارد».

ConsenSys و ti&m ابراز هیجان نسبت به پروژه هویت دیجیتالی Zug کرده اند. Rouven Heck مدیر محصولات در ConsenSys ابراز خوشحالی کرده که این شهر کوچک ConsenSys که یک کیف پول وبی است و uPort که یک سیستم مدیریت هویت است را برای مدیریت پروژه انتخاب کرده است.
Thomas Wust، موسس و مدیرعامل ti&m می گوید:« این راه حل می تواند ارزش افزوده ی بالایی به امنیت اضافه کند؛ چرا که در حالی که یک روش استفاده آسان از خدمات دیجیتالی را فراهم می کند، داده های خصوصی نیز تحت کنترل کامل خود اشخاص خواهد بود».دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.https://coiniran.com/?p=7612
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x