پروژه‌ها

معرفی اپلیکیشن PUBLIQ توسط DECENT

معرفی اپلیکیشن PUBLIQ توسط شبکه DECENT

شبکه DECENT مفتخر است اعلام کند اولین نرم افزار طرف سوم روی این شبکه با نام PUBLIQ، در حال توسعه است.

اپلیکیشن PUBLIQ یک نرم افزار رایگان برای اشتراک گذاری محتوا (خصوصا اخبار و مقالات) توسط تیم توسعه مستقل برروی شبکه DECENT است. پاداش توزیع شده در اپلیکیشن PUBLIQ بر اساس اعتبار و شهرت نویسندگان است. اعتبار و شهرت، با ساز و کار جداگانه و بر اساس مشاهدات و بازخوردهای خوانندگان ساخته میشود.

پروسه پاداش فوری به نویسندگان نوعی دلگرمی و انگیزه برای به اشتراک گذاری ایده هایشان در سراسر جهان میدهد. این پاداش ها بر پایه امتیازات روزانه آنها در PUBLIC محاسبه میشود. برای مثال سیستم اعتبار-امتیاز که به طور کامل توسط مشاهدات و بازخوردهای خوانندگان صورت میپذیرد. این سیستم منحصر بفرد اعتبار سنجی، همگام با قدردانی و ستایش ازنویسنگان برای کار خوبشان، به طور عادلانه به آنها پاداش میدهد.

دربارهDECENT بیشتر بدانید

اپلیکیشن PUBLIQ همچنین یک تجربه رایگان واسطه گری برای تبلیغات ارائه میکند. به کمک یک الگوریتم اختصاصی که جانمایی تبلیغات را تضمین میکند، تبلیغ کنندگان دسترسی مستقیم و بدون مشکلی به محل تبلیغات خودشان در اکوسیستم PUBLIQ را دارند.

برای پست کردن یک محتوا در PUBLIQ نیازی به انتشار همگانی در هیچ کانالی نیست. کانال ها نیز همانند طرف های دیگر قادر به سانسور کردن مقالات نیستند. برای سهولت انتخاب محتوا امکانات برندسازی (شامل سرفصل ها، تاریخ ها، تعداد لایک ها و پارامترهای دیگر) در دسترس است. کانال ها نیز بر اساس ترافیک ایجاد کرده از محتوای PUBLIQ شانس دریافت پاداش را دارند.

Alexander Tabbakh مدیر عامل بنیاد PUBLIQ: “همکاری بین DECENT و PUBLIQ به طور طبیعی اتفاق افتاده است. من و Matej Michalko شروع به بحث درباره ایده ایجاد یک بلاکچین بر اساس اکوسیستم انتشار آنلاین شامل یک لایه برای اعتبار منصفانه و مدیریت پاداش نمودیم. ما در PUBLIQ تصمیم گرفتیم از پروتکل ساخته شده توسط DECENT برای توزیع داده نقطه به نقطه به نقاطِ مرکزیِ (seeders) با انگیزه استفاده کنیم تا آنها برای نگهداری اکوسیستم مشارکت کنند. هردوی ما بر روی تغییر شکل دوباره صنعت رسانه کار میکنیم. بنابراین زمینه های همکاری ماکاملا قابل درک است.”

Matej Michalko مدیر عامل و بنیان گذار DECENT: “ما بسیار هیجان زده هستیم که ببینیم شبکه DECENT کمی بعد ازافتتاح رسمی توسط شرکت های نوآور پذیرفته و استفاده شود. PUBLIQ مثال خیلی خوبی از پروژه هایی با طراحی خوب است که از تکنولوژی ما به منظور دستیابی به اهداف خود استفاده میکنند تا محتوا را بدون کنترل واسطه و سانسور توسط طرف های سوم به مصرف کننده برسانند.”

درباره PUBLIC :PUBLIQ یک بنیاد غیر انتفاعی است که نویسندگان را با ارائه یک اکوسیستم کارا و قابل اعتماد برای برای تعامل و پیشرفت در مرکز صنعت نشر و رسانه های دیجیتال قرار میدهد. نویسندگان به یک پلتفورم رایگان، امن و ضد سانسور برای آپلود کارهای خود دسترسی داشته، از آنها در آخرین معماری مناسب بلاکچین محافظت و پس از آن با خیال راحت میتوانند آنها را توزیع کنند. واسطه ها و نشریات سنتی که برای کنترل کار نویسندگان هستند، از زنجیره تولید و توزیع حذف شده اند.

درباره شبکه DECENT :DECENT یک پلتفورم بلاکچین توزیع محتوای متن-باز است و بلاکچین را برای ایجاد اعتماد و امنیت به کار میگیرد. هدف این پروژه متحول کردن توزیع داده روی اینترنت است.

https://coiniran.com/?p=7302
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x