ایستگاه خبر

اوکراین قصد تخریب و مسدود کردن حساب بیت کوین جدایی‌طلبان را دارد

راهنمای مطالعه نمایش

اوکراین قصد تخریب و مسدود کردن حساب بیت کوین جدایی‌طلبان را دارد

گزارش‌ها حاکی از آن است که حکومت اوکراین قصد دارد حساب‌های بیت کوینی را که برخی از جدایی‌طلبان در مناطق شرقی لوگانسک (Lugansk) و دونسک (Donetsk) استفاده می‌کنند، مسدود کند.

والنتین نالیواچنکو (Valentyn Nalyvaychenko)، رییس سرویس امنیتی اوکراین به IPress گفت که تخریب و مسدود کردن حساب بیت کوین روی حساب‌های و کارت‌های بانکی متمرکز خواهد بود.

وی اضافه کرد:

«تامین مالی تروریسم در منطقه اوکراین نه تنها با پول نقد که از روسیه می‌آید بلکه همچنین از طریق پول با سیستم‌های الکترونیکی انجام می‌شود. ما در حال کار کردن برای مسدود ساختن کارت‌ها و حساب‌های بیت‌ کوینی هستیم که جدایی طلبان از آن استفاده می‌کنند.»

رییس سرویس امینی توضیح نداد که چگونه می‌خواهند حساب‌ها را مسدود کنند.

در این حین، کاربران Reddit بر این تصور اند که وب سایت مبادله پولی اوکراین (BTCTrade.com.ua) برای کاربران اینترنت داخل اوکراین فیلتر خواهد شد.

بحران پول نقد در اوکراین

با وجود این ادعا که از بیت کوین برای تامین مالی فعالیت تروریستی در شرق اوکراین استفاده شده است، این پول دیجیتالی در اعتراضات کیف نیز نقش ایفا کرده است.

بعد از برکناری ویکتور یانوکویچ از سمت خود و بروز تظاهرات خشونت آمیز در سراسر کشور، مردم برای پول نقد کمپین راه انداختند.

با وجود این، ارسال پول به اوکراین سریع و آسان نبود. PayPal  تنها ارسال پول از کشور به بیرون را اجازه می‌داد در حالیکه بانک بین المللی برای ارسال پول چندین روز وقت صرف می‌کرد.

عکس‌های معترضین که نشانه‌های کمپین برای کمک مالی از بیت کوین در میدان مرکزی کیف را در دست دارند به صورت آنلاین منتشر شد. شورشیان کد‌های QR  را به عنوان نمونه تلاش برای جمع آوری کمک مالی از سراسر جهان نشان می‌دادند.

تا الان سایت BTCTrade.com.au   و SBU  پاسخی به این موضوع نداده‌اند.

https://coiniran.com/?p=2273
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x