ایستگاه خبر

اولین تبادل اتمی بین بلاکچین های بیتکوین و اتریوم انجام شد

در تاریخ ۷ اکتبر سال ۲۰۱۷، شرکت AltcoinExchange، یک صرافی غیر متمرکز ارزهای رمزنگاری شده، اعلام کرد که توانسته برای اولین بار در جهان، بین بلاکچین های بیتکوین و اتریوم یک تبادل اتمی انجام دهد. به گفته این صرافی، این اولین و مهم ترین گام یک صرافی برای ایجاد تبادلات کاملا اتوماتیک، غیرمتمرکز و ایمن می باشد.

صرافی AltcoinExchange ، اولین تبادل اتمی بین بیتکوین و اتریوم را انجام داد

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده، تبادلات اتمی (atomic swap) مبحث بسیار داغی بوده و تنها تعداد محدودی از بلاکچین ها تاکنون از این سیستم تبادل استفاده کرده اند. تبادل اتمی بدون نیاز به ریسک اعتماد به یک واسطه برای انجام تراکنش، به طور مستقیم به تبادل ارزها بین دو بلاکچین می پردازد. تا به این لحظه تنها تعداد محدودی از ارزهای رمزنگاری شده ای چون ، litecoin ، decred و vertcoin با استفاده از این روش با بیتکوین مبادله شده اند. در ۷ اکتبر ۲۰۱۷ تیم توسعه صرافی AltcoinExchange برای اولین بار یک تبادل اتمی بین شبکه های بیتکوین و اتریوم انجام داد.

به نقل از وبسایت این شرکت : “ما اولین تبادل اتمی موفق را بین شبکه های بیتکوین و اتریوم انجام داده ایم. به زودی جزئیات بیشتری اعلام می شود.”

تیم توسعه دهندگان Altcoin Exchange در این تراکنش، با استفاده از یک روش روی زنجیره ای (on chain) متن باز، مبلغ ۰٫۱۲۳۴۵  اتریوم را در ازای ۰٫۱۲۳۴۵  بیتکوین مبادله کردند. آقای Andrew Gazdecki  مدیر شرکت Altcoin Exchange در گفتگویی با وبسایت news.Bitcoin.com از عمومی کردن پروژه این روش در Github در روز سه شنبه خبر داد.

تبادل متمرکز ارزهای رمزنگاری شده به زودی به دست فراموشی سپرده می شود

آقای Gazdecki با اشاره به اینکه تبادل غیرمتمرکز “آینده معاملات ارزهای رمزنگاری شده” می باشد، تبادلات اتمی را یکی از بزرگ ترین قطعات این پازل می داند. تیم توسعه دهندگان شرکت Altcoin Exchange ، پس از انجام یک تبادل اتمی موفق بین بیتکوین و اتریوم، خبر از منسوخ شدن تبادل متمرکز ارزهای رمزنگاری شده می دهند. آقای Gazdecki عنوان کرد که تبادلات اتمی به دلیل امنیت و سرعت بیشتر،  به زودی جایگزین روش های سنتی تبادلات ارزهای رمزنگاری شده می شوند.

از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۲۶ صرافی ارزهای رمزنگاری شده از بین رفته است، Altcoin Exchange معتقد است که استفاده از تبادلات اتمی جلوی چنین ضررهایی را می گیرد

تیم توسعه دهندگان Altcoin Exchange اعلام کرده است که هنوز هم در حال ارتقای کدهای این روش برای دستیابی به امنیت و سرعت بیشتر است. آنها همچنین از کمک های تیم برنامه نویسی decred و همچنین آقای Charlie Lee (سازنده Litecoin) تشکر کردند.

از سال ۲۰۱۱ تاکنون، ۲۶ صرافی ارزهای رمزنگاری شده مورد حمله قرار گرفته و در پی آن مقدار زیادی از ارزهای رمزنگاری شده به ارزش میلیون ها دلار هک شده و از دست رفته اند. آقای Gazdecki می گوید : ” برای جلوگیری از چنین هک ها و ضررهایی، وجود صرافی های غیرمتمرکز ضروری است و تبادلات اتمی، ما را یک گام به این هدف بزرگ نزدیک تر می کند”

او می گوید: “مسئله ای که تکنولوژی زیربنایی تبادلات اتمی را بسیار هیجان انگیز می کند، تبادل مستقیم و آنی بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف می باشد. ما معتقدیم برای ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز قابل اعتماد، سرعت انجام تراکنش ها نباید کمتر از تراکنش های یک صرافی متمرکز باشد. سرعت بالا به همراه امنیت بیشتر در یک تبادل غیرمتمرکز، استفاده از این روش را برای مصرف کنندگان اجتناب ناپذیر می کند”.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source

https://coiniran.com/?p=8513
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x