ایستگاه خبر

انجمن بانکداری انگلستان: بیت کوین یک تهدید واقعی برای بانک‌هاست

انجمن بانکداری انگلستان: بیت کوین یک تهدید واقعی برای بانک‌هاست

طبق یک گزارش جدید از انجمن بانکداری انگلستانبا افزایش محبوبیت پول‌های دیجیتالی، جریان‌های مالی سیستم بانکی سنتی تهدید می‌شود.

یک بخش از  گسست دیجیتالی: گزارش بانکداری انگلستان به طور اخص به پول‌های دیجیتالی و تاثیر آن بر درک مردم از انتقال پول نظر افکنده است.

در این گزارش می‌خوانیم: «پول دیجیتالی به طور فزاینده‌ای در همه جا پول‌های رایج کنونی را به چالش می‌کشانند. و همچنانکه محبوبیت آنها رشد می کند، بزودی خطری برای بانک‌ها خواهند بود»

این گزارش سپس بر مسائل مطرح شده در مورد بیت کوین، از جمله نوسانات آن، کاربرد آن به عنوان یک بندر امن برای فعالیت‌های پرداخت پول غیرقانونی و حجم سرمایه نسبتا کم آن ( ۳.۴ میلیارد دلار در حال حاضر) تاکید کرده است.

با وجود این، گزارش تصدیق می‌کند که خطرات آن برای سیستم بانکداری را نباید نادیده گرفت:

«کاربران بیت کوین می‌توانند بسیاری از پرداخت‌های روزانه مورد نیاز خود را بدون نیاز به بانک انجام دهند، و از اجرت‌های بانک برای نقل و انتقال اجتناب کنند. به همین روش، ارزش ذخیره شده در حساب‌های PayPal از سیستم پرداخت بانکی خارج شده و بانک‌ها از درآمد قابل توجه پرداخت محروم می‌کند.»

انجمن بانکداری انگلستان معتقد است که بانک‌ها باید اکنون وارد عمل شده، و برای درک اینکه چگونه از فن‌آوری پشت بیت کوین استفاده کنند زمان و انرژی صرف کنند.

گزارش نتیجه می‌گیرد که «بانک‌ها باید بپذیرند که آنها بخشی از سیستم اقتصادی وسیعتری هستند که مشتریان در پیرامون خود دارند. اما جایگاه آنها در این سیستم اقتصادی امن نیست.»

منبع

https://coiniran.com/?p=2350
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x