ایستگاه خبر

انتقاد بنیان گذار بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات استخراج از سگویت

اخیرا Jihan Wu  بنیان گذار Bitmain، تولید کننده تجهیزات استخراج که ۷۰% از دستگاه های استخراج دنیا را تامین می کند، Bitcoin Core را برای مدیریت و همچنین تایید راه حل هایی مثل “شاهد جدا شده” یا سگویت مورد انتقاد قرار داد.

طی چند ماه گذشته جامعه بیت کوین به دو دسته تقسیم شده است. طرفداران “Segwit” و طرفداران “Bitcoin Unlimited.

طرفداران سگویت از جمله Blockchain، بزرگترین ارائه دهنده پلتفورم کیف پول بیت کوین در جهان، BTCC و برخی دیگر از کسب و کارها بر روی امنیت و معرفی راه حل دو لایه تاکید دارند که موضوع اصلی مباحثه های آنها ست. این در حالی ست که طرفداران Bitcoin Unlimited مثل Wu، از نقشه راه و مدیریت ضعیف Bitcoin Core برای توجیه خود جهت رسیدن به انجام راه حلی hardfork استفاده می کنند.

یکی از موضوعات جالب که در این مباحث و مناظره بین دو گروه طرفدار بیت کوین زیاد به آن اشاره شده و ترند شده این است که تعداد رو به افزایشی از کسب و کارها از جمله Blockchain و Coinbase از فعال شدن سگویت حمایت می کنند، این در حالی ست که استخراج کنندگان بخصوص استخرهای استخراج و اپراتورهای چینی از Bitcoin Unlimited حمایت می کنند.

مهم است که به این ترند توجه شود چرا که بیت کوین با اندازه نامحدود بارها و بارها بر این موضوع تاکید کرده است که ناکارآمدی سگویت بعنوان راه حلی برای اندازه و مقیاس، کار کردن را برای شرکت های بیت کوینی سخت می کند. همانطور که Roger Ver سرمایه گذار برجسته بیت کوین می گوید:« هرکس که کسب و کاری را اداره می کند که در آن از بیت کوین استفاده می شود می داند که شبکه بخاطر بحث جدا کردن (سگویت) دچار مشکلی جدی می شود.»

هرچند اگر دو کمپانی بزرگ فعال در صنعت جهانی بیت کوین یعنی Coinbase و Blockchain از سگویت حمایت می کنند، در نتیجه بحث طرفداران Bitcoin Unlimited مبنی بر اینکه شبکه بیت کوین برای کسب و کار به Bitcoin Unlimited احتیاج دارد توجیه پذیر نیست.

در مقابل چیزی که برای Bitcoin Unlimited می توان گفت این است که اگر این میزان از استخراج کنندگان و استخرهای استخراج طرفدار یک هارد فورک هستند، امکان آن هست که با هارد فورکِ Bitcoin Unlimited استخراج کنندگان بتوانند فعالیت های خود را بهینه و حداکثری کنند، چرا که آنها نقش بزرگی در امنیت شبکه بیت کوین و تراکنش های آن ایفا می کنند.

Wu بر این باور است که برای بلند مدت، Bitcoin Unlimited در مقابل سگویت راه حل بهتری ست. او همچنین می گوید که ریسک های امنیتی هاردفوردک از نظر جامعه بی اهمیت است، چرا که در گذشته هم هاردفورک انجام شده، اما باعث ایجاد هیچگونه مشکلی نشده است.

می توان صحبت های Wu را بعنوان نظری منطقی در نظر گرفت چرا که مسلما در گذشته هاردفورک انجام شده است، اما اکوسیستم توسعه پذیر بیت کوین و وضعیت شبکه از نظر فناوری با آنچه که در گذشته بوده بسیار متفاوت است. درنتیجه این حقیقت که هاردفورک در گذشته انجام گرفته است نمی تواند اساس پیش بینی خروجی هاردفورک بعدی در بیت کوین باشد.

Wu می گوید:« Bitcoin Core نوعی از دیکتاتوری و استبداد است، کنترل صحبت ها را در دست گرفته، برای حمله به مردمی با دیدگاه های متفاوت تبانی می کند و در نهایت به نظر من به تهدید اصلی توسعه بلند مدت بیت کوین تبدیل شده است.»

صحبت های Wu به نظرات Ver نزدیک است. Ver در برنامه Crypto Show می گوید:« ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۱۰ در یک تالار گفتگوی عمومی (forum) می گوید که راه حل نهایی این است که به بلوک ها اجازه دهیم تا به اندازه ای که نیاز دارند بزرگ بشوند، و این آن بیت کوینی ست که من انتخاب کردم و این بیت کوینی ست که استفاده کنندگان اولیه آن را انتخاب کرده اند.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=5019
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x