ایستگاه خبر

امکان در نظر گرفتن بیتکوین کش به عنوان درآمد و اخذ مالیات از آن توسط IRS در سال جاری

بر اساس نظر کارشناسان مالیاتی، ممکن است اداره مالیات بر درآمدهای داخلی آمریکا، برای سال جاری بیتکوین کش را به عنوان ارزی در نظر گیرد که امکان دریافت مالیات از آن وجود دارد. با این حساب، بدهی مالیاتی برخی از دریافت کنندگان بیتکوین کش، در حدود  ۳۹٫۶  درصد خواهد بود.

ممکن است بیتکوین کش به عنوان درآمد تلقی گردد

در تاریخ اول آگوست زمانی که شبکه بیتکوین به دو قسمت تقسیم شد، دارندگان بیتکوین به همان مقدار بیتکوین خود، بیتکوین کش دریافت کردند. بر اساس گزارش روز جمعه روزنامه وال استریت ژورنال “کارشناسان مالیاتی می گویند هیچ قانونی درمورد چگونگی رسیدگی به نحوه دریافت سریع بیتکوین کش وجود ندارد.” اداره IRS تصمیم به دریافت مالیات از این ارز رمزنگاری شده جدید گرفت. در ادامه گزارش ذکر شد که IRS قادر به ارائه پاسخی در این زمینه نبوده است.

مدیر شرکت Green و خالق این کمپانی Robert A توضیح داد: “با این که سازمان IRS در مورد ارزهای رمزنگاری شده راهکاری – تحت عنوان دارایی نا مشهود برای سرمایه گذارانی که با تحقیق سود یا زیان را پیشبینی می کنند – ارائه کرده است، اما در مورد تراکنش های زنجیره جدا شده، هیچ توضیحی وجود ندارد.” وی در ادامه اشاره کرد که نظر IRS بر این است که بیتکوین کش شامل مالیات می شود و در این باره افزود:

“صاحبان بیتکوین می بایست در گزارش مالیاتی سال ۲۰۱۷، میزان بیتکوین کش خود را نیز اعلام نمایند.”

بعضی از صاحبان بیتکوین، در پذیرفتن بیتکوین کش تاخیر می کنند یا شاید صرافی های طرف حساب آنها بیتکوین کش رانمی پذیرند، که باعث سخت تر شدن فرآیند تولید این ارز، بلافاصله پس از به وجود آمدن آن است. با این حال او توضیح داد که “ممکن است IRS رویکرد مثبتی را در مذاکره با دارندگان بیتکوین جهت قانع ساختن آنها برای دریافت بیتکوین کش در پیش بگیرد.”

متخصص مالیات خرید در Deloitte، به نام Jim Calvin  فکر می کند امکان دریافت مالیات از بیتکوین کش برای امسال بر اساس دلایل تکنیکی وجود دارد، وال استریت ژورنال از قول وی می گوید:

دریافت کنندگان درآمد معمولی خواهند داشت، اگر چه میزان آن مشخص نیست. مقدار آن ممکن است بر اساس ارزش بیتکوین کش در زمان ایجاد و یا زمانی که سرمایه گذاران آن را معامله کردند، باشد. ممکن است دریافت کنندگان بیتکوین کش امسال تا سقف ۳۹٫۶ درصد مالیات پرداخت کنند. هر چند هنوز نا مشخص است، اما ممکن است به این رقم ۳٫۸ درصد درآمد حاصل از سرمایه گذاری در شبکه نیز اضافه گردد.

ممکن است بیتکوین کش به عنوان توزیع اموال تلقی شود

از طرف دیگر  IRS می تواند دریافت بیتکوین کش را تحت عنوان گزینه “توزیع دارایی” در نظر بگیرد:

“در این مورد، تا زمانی که دارنده بیتکوین کش آن را نفروشد و یا انتقال ندهد، برای آن مالیاتی در نظر گرفته نمی شود. اما هزینه پایه نگهداری هر دو بیتکوین می بایست با حساب مورد انشعاب مطابقت داده شود.
(هزینه پایه نقطه شروع اندازه گیری مالیاتی برای فروش سهام می باشد.)”

شرکت حقوقی بین المللی LLC نوشت که “اگر IRS انشعاب بیتکوین را مانند تقسیم سهام در نظر بگیرد، هرگونه تصمیم برای دریافت مالیات می بایست در این زمان گرفته شود.”

بر اساس نظر سازمان IRS “تقسیم سهام یک موقعیت مالیاتی ایجاد نمی کند.” فقط می بایست گزارش جدید از وضعیت سهام ها ارائه گردد. “شما صرفا تعداد سهام بیشتری دریافت می کنید که دارای گواه مالکیت یکسان می باشد.” سازمان هزینه پایه سهام را تقاضا و محاسبه می کند، که شامل جمع کل سهام ها می شود.

سازمان IRS بر بیتکوین کش تمرکز نمی کند

در حال حاضر، IRS بیش از وضع مالیات بر بیتکوین کش، مشغول ردیابی کسانی است که با کمک ارزهای دیجیتالی از پرداخت مالیات فرار می کنند. اخیرا، بر اساس گزارش news.Bitcoin.com، این سازمان با خرید نرم افزار بلاکچین  Chainalysis، در حال شناسایی پولشویی و فرار مالیاتی احتمالی است.

این سازمان همچنین در حال جستجوی اطلاعات مشتریان Coinbase می باشد. در ماه جولای، این سازمان اطلاعات افرادی که بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار تراکنش (در هر یک از انواع تراکنش ها) داشته اند را خواسته است.

وکیل جرایم مالیاتی Bryan Skarlatos معتقد است “IRS به اطلاعات مورد نیاز در مورد حساب آمریکایی هایی که پولهای خود را در بانک های خارجی پنهان کرده اند، دست پیدا کرده است و اطلاعات افرادی که با کمک ارزهای مجازی فرار مالیاتی دارند را نیز به دست خواهد آورد.”

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : bitcoin

https://coiniran.com/?p=8120
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x