ایستگاه خبر

استقبال مشتریان از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین

استقبال مشتریان از دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین

مشتریان اصرار دارند که تبدیل پول دیجیتالی را با یک دستگاه خوپرداز انجام دهند. جای تعجب هم ندارد. اما آیا می‌دانید چند درصد از مشتریان امیدوار هستند که این قابلیت را در پول دیجیتالی ببینند؟

یک گزارش سه سالانه‌ که توسط ATM Marketplace، یک سازمان صنعت دستگاه خودپرداز تحت عنوان «ATM Future Trends 2015» انجام شده است، به علاقه مشتریان به پول دیجیتالی اشاره می‌کند. هدف از این گزارش تعیین روند آتی دستگاه خودپرداز است. این اولین سالی بود که در این گزارش سه‌سالانه درباره پول دیجیتالی از مردم سئوال شده است.

پاسخ‌دهندگان یک نمونه آماری از مشتریان آمریکا براساس سن، جنسیت و درآمد خانوادگی هستند.

یافته‌ها چه چیز را نشان می‌دهند؟

هنگامی که از مردم سئوال شد که چه قابلیت‌های جدیدی را در دستگاه خودپرداز دوست دارید که ببینید، 11 درصد از مردم گزینه «تبدیل پول دیجیتالی»، را در میان ده گزینه انتخاب کردند. این یک عدد بزرگ نیست. اما وقتی در نظر بگیرید که تنها 365 خودپرداز پول دیجیتالی در کل دنیای امروز وجود دارد، این پژوهش میدانی خبر خوبی برای این فن‌آوری جدید و رو به رشد دارد.

همچنین نکته امیدوارکننده این است که یافته این تحقیق میدانی نشان می‌دهد که مشتریان جوانتر به قابلیت تبدیل پول دیجیتالی بیش از مشتریان دیگر علاقه‌مند هستند. پاسخ‌دهندگانی که بین 18 تا 24 سال سن داشتند، 17 درصد گزینه تبدیل پول دیجیتالی را انتخاب کرده‌اند. از نظر درآمد، این گزینه، در میان افرادی با درآمد متوسط (درآمد سالانه بین 50  تا 75 هزار دلار) محبوب‌ترین بوده است. همچنین مردان بیش از زنان، 15 درصد در مقابل 7 درصد، خواهان امکان تبدیل پول دیجیتالی هستند.

این گزارش ذکر می‌کند:«آیا بیت کوین جایگزین اسکناس خواهد شد؟ نامحتمل است. آیا توسعه‌دهندگان دستگاه خودپرداز قابلیت تبدیل بیت کوین را در دستور کار قرار خواهند داد یا اینکه روی دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهند کرد؟ شاید زمانی که گزارش 2018 منتشر شد به پاسخ این سئوال برسیم.»

 منبع

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا