ایستگاه خبر

استفاده دانشگاه ملبورن از بلاکچین برای ثبت سوابق دانشجویان بومی

دانشگاه ملبورن، اولین نهاد علمی استرالیایی ست که به صورت آزمایشی قصد استفاده از فناوری بلاکچین جهت ثبت گواهی نامه های دانشجویی در یک دفتر کل توزیع شده را دارد.

این دانشگاه استرالیایی بر اساس یک طرح آزمایشی، از فناوری بلاکچین که به کمک شرکت آمریکایی Learning Machine توسعه یافته، استفاده خواهد کرد. این شرکت یک استارت-آپ صنعتی است که به کارفرمایان امکان می دهد اعتبار یا گواهی نامه های دانشجویان را از طریق یک سیستم micro-credentials (ریز اعتبارات) بررسی کنند. استفاده از micro-credential، هرچند که در ابعاد وسیع ناشناخته است، می تواند به تشخیص مهارت های اضافی و مرتبط کردن ویژگی ها به صورت مجزا به یک برنامه یا گواهی نامه، کمک کند. نکته قابل توجه این است که  Learning Machine، با MIT Media LAB (موسسه فناوری ماساچوست) در ارتباط است که به طور برجسته ای در تلاش و تحقیق در زمینه بیتکوین و بلاکچین ابتکار عمل دارد.

پروفسور Gregor Kennedy، مشاور ارشد بخش آموزش و تعلم دانشگاه تاکید کرد که با توجه به اینکه کارفرمایان به دنبال راهی برای کشف انواع تازه ای از مجموعه مهارت ها هستند، نیاز به روش های خلاقانه برای ثبت اطلاعات وجود دارد.

پروفسور اظهار داشت:« در مسیر رسیدن به مشارکت حرفه ای و فناوری پایدار و خلاقیت های سازمان یافته در آینده، کارفرمایان به دنبال راه حل هایی برای تایید مشخصات و مهارت ها در یک مقیاس بسیار دقیق، برای کارمندان خود خواهند بود.»

وی افزود:« دانشجویان هم متقابلا به طور روز افزون علاقه مند به نشان دادن توانایی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود که آموخته و پرورش داده اند هستند. Micro-credentialها که از طریق پلتفرم های توزیع شده و امنی مثل Learning Machine تایید شده اند، راهکارهایی برای این موضوع هستند.»

یک مدرک مثل ویدئو یا صدای ضبط شده ای از عملکرد دانشجویان در کلاس درس، که در ارتباط با یادگیری یا مهارت آن ها باشد، برای کسب یک micro-credential مورد نیاز خواهد بود.

این پلتفرم به کاربران بلاکچین امکان نصب یک نرم افزار را می دهد که از طریق آن می توانند از موسسه های آموزشی برای میزبانی از گواهینامه ها و اسناد آموزشی خود در دفتر کلی بدون تاریخ انقضاء، دعوت به عمل آورند. بر اساس گفته های Natalie Smolenski، مدیر بخش توسعه کسب و کار و فرهنگ انسانی موسسه Learning Machine، با استفاده از این نرم افزار کاربران می توانند این اطلاعات را با سازمان های دیگر هم به اشتراک بگذارند.

او افزود:« همه کسانی که نیاز به تایید این اسناد به صورت رسمی داشته باشند، (مثل کارفرمایان) می توانند به سرعت از صحت و اعتبار یک گواهینامه مطمئن شوند. هر تلاشی برای تغییر در گواهینامه اعطا شده، چه در جهت خوب جلوه دادن و چه در جهت بد جلوه دادن یک micro-credential، موجب رد تاییدیه خواهد شد.»

دانشگاه ملبورن جهت استفاده آزمایشی از بلاکچین به گروه منتخبی از دانشگاه ها در سرتاسر دنیا خواهد پیوست و در ماه جولای یک سرویس حرفه ای داخلی در دانشگاه مورد آزمون قرار خواهد گرفت. استفاده از این برنامه در ابعاد وسیع تر برای سال ۲۰۱۸ و پس از اخذ تایید نهایی برنامه ریزی شده است.Source Via: cryptocoinsnews

 Image Via:.sl2college.org

https://coiniran.com/?p=5933
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x