ارز ثابت تتر
تیم بحث آراد | 2019.10.01

ارز ثابت تتر ( tether ) چیست ؟

اگر به دنیای رمزارزها و دارایی ها علاقه مند هستید، و بویژه اگر رمزارز معامله می کنید، فواید ارز دیجیتالی باثبات (stablecoins) برای شما واضح خواهد بود. تتر (tether) یکی از این رمزارزهای ثابت است

از آنجائیکه نیازی به مبادله رمزارز خود با پول فیات را ندارید، ارز دیجیتال با ثبات به شما اجازه می دهد که تجربه استفاده از پول را در دنیای رمزارزها داشته باشید. همه ما به رمزارز علاقه مند هستیم، ولی به همان اندازه به پایداری احتیاج داریم که رمزارزها فاقد این ویژگی هستند.

در بین ارزهای دیجیتالی پایدار تتر (Tether) دوست داشتنی و ترسناک، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال پایدار شناخته می شود. از ورود تتر مدت زیادی نمی گذرد، اولین USDT در سال 2014 ضرب شده است. توکن تتر بوسیله دلارهایی که مشتریان و یا سرمایه گذاران در هنگام خرید پرداخته اند به صورت یک به یک پشتیبانی می شود؛ بلاک چین اختصاصی ندارد، ولی در اسکریپت بیت کوین به عنوان ارز درجه دوم عمل می کند. این لایه فوقانی بیت کوین با نام آمنی لیر (Omni Layer) شناخته می شود. ارتباط تتر با صنعت دارایی های دیجیتالی همیشه مبهم بوده است. 

در مورد تتر شایعاتی وجود دارد که ادعا می کنند که در واقع تتر ارز منتشر شده خود را با دلارهای مشتریان پشتیبانی نمی کند، و در واقع فعالیت آن را می توان به چاپ پول خلاصه کرد. گزارش های مختلفی در مورد جزئیات این فعالیت غیرقانونی وجود دارد و تعداد زیادی از آنها معتقد هستند که تتر روزی منجر به شکست صنعت رمزارزها خواهد شد.

به این دلیل که، برای مدت ها، تتر و صرافی Bitfinex نزدیک به آن، که دارای روابط بانکی و مدیریتی هستند، با حفظ روابط و طرح های بانکی خود دچار چالش شده اند. در نیمه اول سال 2019، برنامه بانکی تتر تصویب شد ولی در مورد طول دوره این برنامه اطلاعاتی وجود ندارد.

در دوره اخیر که تتر دچار چالش های بانکی شده بود، قیمت تتر از رابطه یک به یک به پنج درصد افزایش یافت. این افزایش قیمت منجر به معامله بیشتر جفت ارز USDT-بیت کوین به نسبت دلار-بیت کوین شد، که جنجالی در بازار ایجاد کرد. بدلیل احتمال بروز تغییرات قیمت این چنینی، باید در صورت استفاده از تتر بسیار هوشیار باشید، بویژه اگر به منظور سرمایه گذاری بلند مدت از آن استفاده می کنید.

نحوه خرید تتر :

برخلاف نگرانی های موجود، تتر هرگز در شرایط بحرانی شکست نخورده است. بنابراین اگر ریسک استفاده از آن را پذیرفته اید، حال باید با نحوه خرید آن آشنا شوید.

  • در حال حاضر، راحتترین روش بدست آوردن USDT از طریق خرید آن از صرافی های دارایی های دیجیتالی است، این ارز در صرافی های مهم و یا حتی کمتر شناخته شده نیز وجود دارد. همچنین، امکان خرید آن با پول Fiat و دارایی های دیجیتالی وجود دارد. اگرچه، تتر همواره تحت رقابت شدید با آلت کوین های دیگر، متمرکز و یا الگوریتمی بوده است، ولی همیشه در دسترس بوده است.

آلت کوین های زیادی با استفاده از تتر معامله می شوند، این معاملات با هدف افزایش نقدپذیری و نوسان پذیری صورت می گیرد. به این دلیل، تعداد زیادی از معامله گران و سرمایه گذاران، تتر را به منظور جدا شدن از بازار نگهداری می کنند؛ معامله تتر به صورت مستقیم با یک آلت کوین بسیار ساده تر است، چراکه، در این معامله نیازی به خرید بیت کوین و اتر نخواهد بود.

  • روش دوم بدست آوردن تتر، خرید مستقیم از شرکت است. اگرچه، این روش برای افرادی با سرمایه بالا مناسب است. برای مدتی، تبدیل تتر به دلار امکان پذیر نبود. در اواخر سال پیش، این سرویس دوباره به فعایت خود ادامه داد، اما فقط برای افرادی که حداقل 100000 توکن تتر دارند.

ارتباط مستقیم با شرکت تتر نیاز به ثبت نام (به همراه پرداخت هزینه) و اقدامات تشخیص هویتی دارد. همچنین، افرادی که تابعیت آمریکایی دارند و یا در آنجا ساکن هستند، نمی توانند از این روش استفاده کنند.

مراحل خرید مستقیم :

  • بخش اول: ایجاد اکانت در Tether.io

گام اول: باز کردن سایت Tether.io

گام دوم: بر روی دکمه Signup کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام سوم: اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و روی گزینه Create Account  کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام چهارم: اکانت شما ایجاد شده است. به منظور استفاده از آن، باید تأیید دوفاکتوری را فعال کنید، که لایه امنیتی دیگری به اکانت شما اضافه می کند. روی گزینه Security Page کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام پنجم: انتخاب روش فعالسازی تأیید دو فاکتوری.

ارز پایدار تتر

گام ششم: کد QR را در “Google Authenticator” اسکن و یا تایپ کنید.

ارز پایدار تتر

گام هفتم: کدی برای شما ارسال می شود (که هر چند وقت یکبار تغییر می کند). کد را تایپ کرده و روی گزینه ” Enable ” کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

پس از این مرحله تأیید دولایه ای فعال خواهد شد. به تلفن خود برای دسترسی به اکانتتان نیاز خواهید داشت.

گام هشتم: سپس به ایمیل خود رفته و روی لینک فعالسازی ارسالی از تتر کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

ایمیلتان تأیید خواهد شد.

  • بخش دوم-تأیید اطلاعات هویتی

برای پرداخت/دریافت دلار، باید در ابتدا وارد فرآیند تآیید شوید.

گام اول: روی “yourusername” در گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام دوم: سپس روی “Verification” کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام سوم: “Individual Verification” را انتخاب کنید.

ارز پایدار تتر

گام چهارم: اطلاعات نمایش داده را مطالعه کنید، زیرا در ادامه به آنها نیاز خواهید داشت.

گام پنجم: روی گزینه “Continue to Individual Verification” کلیک کنید.

ارز پایدار تتر

گام ششم: تمام بخش ها را تکمیل کنید تا اکانت به صورت کامل تأیید شود. برای شروع هر بخش باید روی گزینه “Begin” کلیک کنید.

ارز پایدار تتر
  • بخش سوم: ارسال/دریافت/برداشت

ارسال و دریافت تتر بسیار ساده است. یک آدرس کیف پول بیت به شما داده خواهد شد، که می توانید از آن برای دریافت سرمایه استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت “Add Funds” بروید:

ارز پایدار تتر

یک آدرس کیف پول برای شما نمایش داده می شود، که می توانید برای دریافت بیت کوین و یا USDT از آن استفاده کنید.

ارز پایدار تتر

برای دریافت پول از اکانت بانکی خود روی گزینه “Fund from Bank” کلیک کرده و به روش زیر عمل کنید:

ارز پایدار تتر

برای ارسال  تتر و یا بیت کوین به قسمت ” Send Funds” بروید:

ارز پایدار تتر

و سپس آدرس بیت کوین و مقدار USDT را که قصد ارسال آن را دارید وارد کنید.

برای تبدیل و یا ارسال USDT به حساب بانکی خود، روی “Withdraw” کلیک کرده و مطابق راهنما عمل کنید.

ارز پایدار تتر

و در نهایت می توانید بیت کوین را به USDT تبدیل کنید و برعکس. به سادگی روی دکمه “Convert” کلیک کنید و مطابق شکل زیر عمل نمایید.

ارز پایدار تتر

به یاد داشته باشید که برای تبدیل دلار به USDT و برعکس باید اکانت خود را تأیید کنید.