ایستگاه خبر

ارائه "توکن انشعاب زنجیره Segwit2x" توسط Bitfinex

از آنجایی که قرار است در ماه نوامبر شاهد هاردفورک (انشعاب سخت) Segwit2x باشیم، صرافی معروف Bitfinex روز گذشته شرایط و ضوابط خود مربوط به انشعاب زنجیره را منتشر کرد.

این صرافی هنگ کنگی اطلاعاتی در مورد Segwit2x و اجرای آن تا ماه آینده منتشر کرده است. طبق اعلام Bitfinex، شرایط و ضوابط جدید این صرافی شامل حال تمام کاربران می شود و استفاده از توکن های منشعب شده کاربران را مدیریت خواهد کرد. Bitfinex همچنین اعلام کرده که این شرایط می تواند بدون هیچگونه اعلام قبلی، توسط این صرافی تغییر یابد.

این صرافی توکن های منشعب شونده هم نامگذاری کرده تا بتواند بعد از “رخداد انشعاب زنجیره” مالکیت صاحبان آن را اثبات کند. طبق اظهارات Bitfinex، هاردفورک Segwit2x منجر به اتفاق زیر می شود:

“رخداد انشعاب زنجیره” به معنی این است که در بلاکچین بیتکوین یک انشعاب اتفاق میافتد که سبب بوجود آمدن یک بلاکچین دیگر می شود که احتمالا از این بلاکچین، تنها بر اساس پروتکل اجماع Segwit2x استفاده خواهد شد.

Bitfinex یک بازار پیشبینی نیز راه اندازی کرده که تریدرها می توانند در آن به گمانه زنی در رابطه با آینده این فورک بپردازند.

 

توکن انشعاب زنجیره با نام BTX

نام های توکن ها بر مبنای آنچه که در صرافی است خواهد بود که با BT1 شروع می شود و BT1 نمایانگر بلاکچین اصلی بیتکوین است. در Bitfinex، نام BT2 نمایانگر پروتکل Segwit2x پیش از هارد فورک است. پس از اتفاق افتادن انشعاب، BTX بعنوان توکن انشعاب زنجیره ( یا Chain Split Token که مخفف  آن CST است) شناخته خواهد شد.

این صرافی اینطور به توضیح موارد فوق می پردازد.

«در حالت BT1، بلاکچین بر اساس قوانین اجماع استفاده شده در بلاکچین اصلی تعریف می شود که در حال حاضر با نام تیکر BTC طراحی شده است. در حالت BT2، انتظار می رود تنها در صورتی که یک بلاکچین ناسازگار از بلاکچین اصلی منشعب شود، Segwit2x بتواند وجود داشته باشد.

در صورتی که تنها یک بلاکچین وجود داشته باشد و با قوانین اجماع هر دو بلاکچین (بلاکچین اصلی و Segwit2x) سازگار باشد، در این حالت باید تصمیم گیری صورت گیرد که کدام بلاکچین با قوانین اجماع بلاکچین اصلی سازگار تر است.

علاوه بر اینها، Bitfinex توضیح داده که هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن CTS و توکن های دیجیتالی یا B2X ندارد. هنوز معلوم نیست که این صرافی بخواهد B2X را بعد از هاردفورک و توافق های پس از آن در لیست خود قرار دهد یا نه.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : news.bitcoin

 

https://coiniran.com/?p=8408
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x