ایستگاه خبر

اخبار بازار دیجی ارزها؛ ریباند قیمت آلتکوینها

اغراق نیست اگر بگویم هفته گذشته فضای بازار دیجی ارزها بسیار جالب بوده است. هفته گذشته بازار برای بسیاری از دیجی ارزها از جمله بیت کوین روندی نزولی داشته است. بیت کوین با سقوط به مرز ۷۵۰ دلار بسیاری را حیرت زده کرد ولی در نهایت توانست در ۱۲ ژانویه بازگشت قیمتی را داشته باشد که به همراه آن ارزهای تاثیر پذیر از بیت کوین نیز روندی نسبتا صعودی در پیش گرفتند.

عقبگرد بیت کوین

در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین پس از یک هفته موفق و صعود به مرز ۱۱۵۰ دلار بازگشتی به قیمت حدودی ۸۲۰ دلار داشته است.در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین پس از یک هفته موفق در ابتدای سال و صعود به مرز ۱۱۵۰ دلار بازگشتی به قیمت حدودی ۸۳۰ دلار داشته است. قیمت بیتکوین روی ۹۰۰ دلار تنها یک روز دوام آورد و پس از آن با افتی مواجه شد که به اعتقاد بسیاری دلیل آن تصمیم بانک خلق چین مبنی بر بررسی و نظارت بیشتر بر روی عملکرد صرافیهای ارزهای دیجیتال بود. تصمیمی که تاثیر قابل توجهی در این روند نزولی داشت.

به نظر میرسد که این بررسی و نظارت در حال اتفاق افتادن است و تغییراتی در اکسچنج های چینی اتفاق افتاده است و ادامه دارد. بعداز این اعلام این تصمیمات توسط بانک خلق چین, اکسچنجهای بزرگ چین مانند OKcoin ,Huobi و BTCC که از مطرح ترین اکسچنجهای دنیا نیز هستند تغیراتی را در سیاستهای وام مارجین خود داده اند. گزارش شده است BTCC و Huobi بصورت کامل اعطای وامهای خود را متوقف کرده اند و سایرین نیز به طرز قبل توجهی میزان ارائه این وامها را کاهش داده اند. بخش اعظمی از جامعه جهانی بیتکوین این اتفاق را به فال نیک گرفته اند و اعتقاد دارند این تصمیمات احتمالا موجب میشود حجم بازار معاملات بیتکوین در چین به شکلی واقعی تر درآید.

بازارهای برتر در فضای معاملات دیجی ارزها

در دنیای دیجی ارزها نیز بسیاری از التکوینها نوسانات شدیدی را در طی هفته گذشته تجربه کردند. اتریوم که دومین بازار بزرگ و حجم سرمایه دیجی ارزها را به خود اختصاص داده است توانست رشدی چند درصدی داشته باشد تا تقریبا پس از چند هفته سرمایه گذاران خودرا اندکی امیدوار کند, اما این روند نتوانست ادامه پیدا کند و در ۲۴ ساعت گذشته افتی ۳ درصدی داشته است. قیمت فعلی هر اتریوم ۹.۷۰ دلار است.

ریپل توانست جایگاه سوم هفته گذشته را به خود اختصاص دهد و با نوساناتی کم قیمت خود را در حدود ۰.۰۰۶۵ دلار حفظ کند. در دو هفته گذشته قیمت ریپل تاثیر پذیری زیادی از سایر دیجی ارزها نداشته است, اما اخبار خوبی برای سرمایه گذاران این ارز دیجیتالی در راه است؛ بیت استمپ از ۱۷ ژانویه ریپل را به سبد ارزهای خود اضافه خواهد کرد.

لایت کوین جایگاه چهارم جدول را به خود اختصاص داده است و در زمان نوشتن این مقاله حجم سرمایه این دیجی ارز نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار است. قیمت فعلی هر لایت کوین ۳.۹۲ دلار است. بسیاری از طرفداران این دیجی ارز بصورت کاملا جدی تغیرات آن بخصوص برنامه اجرای SegWit را دنبال میکنند و از داده ها این طور به نظر می آید این تغیرات ۲۸ ژانویه آغاز شود.

مونرو ارز محبوب بسیاری از طرفداران حفظ حریم خصوصی در دوهفته گذشته ارزش و حجم سرمایه خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده و حفظ کرده است. در حال حاضر قیمت هر XMR در حدود ۱۱.۵۰ دلار است. در همین حال اتریوم کلاسیک جایگاه خود را در رده ششم جدول برترین حجم سرمایه دیجی ارزها حفظ کرده است و قیمت خود را بالای ۱.۲۰ دلار برای هر ETC نگاه داشته است. DASH, Augur و Maidsafecoin نیز افزایش قابل توجهی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند. Steem بلاخره جایگاه خود در میان ۱۰ کوین برتر را از دست داد و جایگاه خود را به NEM واگذار کرد تا این کوین خودی در مارکت نشان دهد.

مونرو ارز محبوب بسیاری از طرفداران حفظ حریم خصوصی در دوهفته گذشته ارزش و حجم سرمایه خود را به شکل قابل توجهی افزایش داده و حفظ کرده است. بازار دیجی ارزها

ده بازار برتر دیجی ارزها در هفته دوم ژانویه ۲۰۱۷

 

حجم سرمایه های قبل توجه و ریباند های مهم

در دوهفته گذشته بازار دیجی ارزها توانسته است با بهرمندی از کاهش حجم سرمایه پادشاه کریپتوها “بیتکوین” اندکی حجم سرمایه خودرا افزایش دهند. با این حال DASH, لایتکوین و مونرو افزایش حجم سرمایه قبل توجهی را نسبت به سایر ارزها داشته اند. در این میان یک ارز ناشناس به نام Zcoin نیز قابل اشاره است که توانسته در ۲۴ ساعت گذشته افزایشی ۸۱% داشته باشد. بصورت کلی در طی هفته گذشته توجه بازار بروی اخبار چین و تصمیمات بانک خلق چین متمرکز بوده است و تاثیر زیادی را از این اخبار گرفته است.

بطورکلی دیجی ارزها درحال کسب تجربه و رونقی کوچک و سلام هستند تا بتوانند در آینده جایگاهی مناسب مانند بیتکوین را برای خود کسب کنند. به نظر میرسد بسیاری از معامله گران قیمت کف برای خرید را یافته اند و این در حالی است که برخی نیز برای لانگ پوزیشن قمار کرده اند.
در زمان انتشار این مقاله قیمت بیت کوین بصورت آهسته در حال افزایش است و قیمتی در حدود ۸۳۰ دلار را دارد.

نظر شما درباره شرایط کنونی بازار دیجی ارزها چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

https://coiniran.com/?p=4421
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x