ایستگاه خبر

حکومت هندوستان در حال آماده شدن برای قانون گذاری در رابطه با بیتکوین در این تابستان است

در چند سال گذشته، هندوستان و بیتکوین رابطه مثبتی داشته اند زیرا که این واحد پول غیر مرکزی بر محبوبیتش در داخل کشور افزوده شده است. حال چند مجرای خبری محلی گزارش می دهند که حکومت هند ممکن است در حال آماده شدن برای قانونی کردن بیتکوین به عنوان یک شیوه پرداخت در این تابستان باشد.

تصمیمی قانونی برای آینده بیتکوین در هندوستان

بر طبق گزارش های خبری محلی و شبکه CNBC هند، مقامات حکومت هندوستان احتمالا در پروسه ایجاد یک وضعیت قانونی برای بیتکوین هستند. در این اواخر کمیته پارلمانی بین وزرا هندوستان اولین جلسه اش را برای بحث در مورد استفاد از بیتکوین و پول مجازی در کشور برگزار کرد. مقامات متوجه حجم عظیم معاملات بیتکوین توسط شهروندان هندی در این اواخر شده اند. یک نشریه هندی بنام Money Control گزارش داده که یکی از اعضای کمیته اظهار داشته که قانونی شدن بیتکوین به زودی توسط مسئولان کشوری تصمیم گیری می شود.
این عضو کمیته بیان کرد:« بحث های بیشتری خواهد شد، به زودی حکم لازم در زمینه قانونی بودن پول مجازی در هندوستان اظهار می شود.»
با وجود این، این منبع همچنین بیان کرد که اگر رهبران تصمیم به تحریم و ممنوعیت بیتکوین بگیرند، پلتفرم های معاملات بیتکوینی که در منطقه مشغول کار هستند، مجبور به پایان دادن به اقدامات خود می شوند.

کمیته پارلمان هند یافته های خود را در این ماه می اعلام خواهد کرد

منابع اظهار می دارند که در خلال جلسه پارلمان تعداد نسبتا کمی از مسئولان چشم انداز مثبتی را برای بیتکوین متصور بودند، در حالی که تعدادی پول مجازی را کلا دوست نداشتند. با این وجود به نظر می رسد که خصوصیات سودمند بیتکوین تعدادی از اعضای کمیته و قانون گذاران را به اندازه کافی تحت تاثیر قرار داده که به فکر اصلاح بانک مرکزی هند باشند. به علاوه، این کمیته همچنین امکان وضع شیوه های مالیاتی برای پول مجازی را مورد بحث قرار داده است.

کمیته بین وزرا قصد دارد که بررسی و پژوهش های خود را در انتهای ماه اعلام کند، که این می تواند منجر به قانون گذاری در رابطه با پول مجازی در آینده نزدیک شود.

بانک مرکزی و وزارت دارایی هندوستان در حال نظاره و آموختن در مورد پیشرفت و توسعه بیتکوین هستند

این خبر در دنباله اظهارات بانک مرکزی هند در فوریه گذشته است که در بردارنده یک دیدگاه منفی نسبت به بیتکوین بود. امسال بانک مرکزی عملکرد سیستم های پرداخت و تصفیه کشور را جهت شامل شدن دیجی ارزها بروز رسانی نکرد. اما گزارش های محلی دیگری در منطقه اظهار می دارند که بانک مرکزی نظاره گر پول غیر مرکزی است و در حال جمع آوری معلومات در زمینه عملکرد آنهاست.
یک خانم سخنگوی بانک مرکزی می گوید:« از حالا به بعد ما در حال نظاره و آموختن در مورد توسعه بیتکوین هستیم اما در حال قانون گذاری و مدیریت آن نیستیم.»
همراه با جلسات پارلمان، وزارت مالیه نیز اعلام کرد که در ۱۲ آوریل یک اتاق فکری از طرف حکومت ایجاد شده که به تحقیق در مورد پول مجازی اختصاص داده شده است. کمیته تازه ایجاد شده قصد دارد که گزارشی را در زمینه پول های مجازی در سه ماه آینده منتشر کند. کسب و کارهای بیت کوینی مانند صرافی ها عملکرد نسبتا خوبی در منطقه دارند و حجم مبادلات بیتکوین در هندوستان طبق گزارشات Localbitcoins به اوج گرفتن خود ادامه می دهد.
بسیاری از طرفداران بیتکوین امیدوارند که مسئولان هند بیتکوین را به رسمیت بشناسند، همان طور که ژاپن در یکم آوریل این کار را کرد. از طرفی دیگر تعدادی از مقامات رده بالای کشور مانند Kirit Somaiya عضو پارلمان هند، احتمال دارد با نوعی قانونگذاری که به نفع قانونی شدن بیتکوین باشد، موافقت نکنند. Somaiya یک مقام هندی است که بی پرده در مقابل قانونی کردن بیتکوین توسط ژاپن موضع گرفته و معتقد است که پول مجازی کلاه برداری است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source via news.bitcoin.com

Image via news.bitcoin.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا