ایستگاه خبر

ابزار جدید Kaspersky برای مقابله با باج افزارهای بیت کوین

ابزار جدید Kaspersky برای مقابله با باج افزارهای بیت کوین

آزمایشگاه کسپراسکای (Kaspersky) ابزار جدیدی را بیرون داده است که به فایل های کامپیوتری کمک می کند تا از دست باج افزارهای بیت کوین رها شوند.

CoinVault تا الان هفتصد کامپیوتر را در هلند آلوده کرده است، این یک نوع بدافزار است که مقدار هرچه بیشتری از بیت کوین را به عنوان باج درخواست می کند تا فایل های رمزی شده را در کامپیوتر قربانی از حالت قفل بیرون آورد.
به لطف رمزگشای باج افزار کاسپراسکای، کاربران قادر می شوند که خود را از این باج گیری رها کنند.
این ابزار بعد از این ایجاد شد که مقامات هلندی پایگاه داده از اطلاعات CoinVault را به عنوان بخشی از پژوهش در کشور، در اختیار کاسپراسکای قرار دادند.
یورنت فان در ویل (Jornt van der Wiel) پژوهشگر امنیت از تیم تحلیل و پژوهش جهانی کاسپراسکای، به وب سایت coindesk گفت که این تیم امیدوار است با اعمال قانون رمزگشایی بیشتری از این پایگاه داده صورت گیرد.
«ما کلیدهای بیشتری را در سایت آپلود کرده ایم و روی هم رفته با کمک واحد جرایم فنی ملی پلیس هلند مداوما در حال بروز رسانی اطلاعات هستیم»
اگرچه کاسپراسکای و مقامات هلندی بخش قابل ملاحظه ای از داده ها را افشا کرده اند، اما کاربرانی که کلیدهایشان در این فهرست نیست، مورد هدف نوع متفاوتی از ویروس قرار گرفته اند و همچنان قفل هستند و برای باز کردن باید پول بیشتری بپردازند.
ویروس CoinVault اولین بار در ماه نوامبر گذشته توجه کاسپراسکای را به خود جلب کرد. این ویروس که بیش از ۲۰ کشور را هدف قرار داده است، معمولا از طریق ایمیل ها یا لینک های فیشینگ در وب سایتهای مخرب از کامپیوتر قربانیان سوء استفاده می کند.
این ویروس برخلاف دیگر گونه ها مانند cryptolocker، به قربانیان اجازه باز کردن یک فایل را می دهد – شاید برای اینکه فرد را نگران نکنند که فایل ها بعد از پرداخت قفل باقی خواهد ماند.
مقامات می گویند که جستجوی مظنون که معتقد اند در هلند اقامت دارد، همچنان ادامه دارد.

منبع

https://coiniran.com/?p=2456
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x