بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟

لطفا به تاریخ انتشار این مقاله توجه کنید، اعداد و ارقام بکار رفته در محاسبات به روز نمی باشد.

بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟

متاسفانه من علیرغم آشنایی و شناخت طولانی که با ارزهای دیجیتالی بخصوص بیت کوین داشته ام, خود خیلی دیر شروع به کار ماینینگ (استخراج) کردم و بهترین دوران استخراج کردن را از دست دادم, زمانی که میشد حتی با یک کامپوتر خوب هم ماینینگ کرد. امروزه ماینینگ (استخراج) کردن کمی پیچیده تر از گذشته شده است و یکی از مناسب ترین روشها این است که بدانیم بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است و چگونه می توان آنها را شناسایی کرد؟ همچنین شما برای استخراج بیت کوین نیاز به سخت افزار ASIC دارید که طراحی شده است برای استخراج سکه های SHA۲۵۶ (=بیت کوین) که از میان ماینرهای (دستگاه استخراج) نسل سوم میتوان به Antminer s4 اشاره کرد. البته در سال آینده شاهد به بازار آمدن دستگاهای نسل چهارم نیز خواهیم بود که علاوه بر قدرت بالاتر, میزان مصرف برق کمتری را هم خواهند داشت.

در این مقاله سعی داریم که بدانیم با داشتن یک دستگاه ماینر در کدام “استخر استخراج” (Mining Pool) میتوانیم بیشترین بیت کوین را داشته باشیم, در واقع به این سوال که بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است و چگونه میتوان بهترین استخر استخراج بیت کوین را پیدا کرد پاسخ دهیم.

خوب برای شروع باید از خود پرسید که من با دستگاهی که دارم چقدر میتوانم به صورت معمول در بیاورم؟

فرض کنید که یک دستگاه Antminer S۴ دارید, این دستگاه تقریبا ۲TH/s  (تراهش) قدرت دارد و این یعنی این دستگاه میتواند در هر ثانیه ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ هش محاسبه انجام دهد. میزان مصرف برق این دستگاه ۱۴۰۰ وات در ساعت میباشد, به عبارتی ۳۳,۶ کیلو وات در هر ۲۴ ساعت.

حال میخواهیم بدانیم که با این دستگاه به صورت روزانه چقدر میتوانیم بیت کوین استخراج کنیم. ابتدا یک سر به وبسایت “بلاک چین” Block Chain میزنیم, بهترین جایی که میتوانیم اطلاعات به روز بیت کوینهای موجود در جهان را بدست بیاوریم. امروز که این مطلب را مینویسم چیزی در حدود ۲۷۳,۲۳۰,۳۹۲/۳۵ GH/s میزان هش میباشد که معادل ۲۷۳,۲۳۰/۳۹ TH/s میباشد. شبکه بیت کوین برای پیدا کردن بلاک (Block) یک سختی (Difficulty) را در نظر گرفته است و به واسطه آن هر ده دقیقه یک بلاک یافت میشود و اگر در ۲۴ ساعت حساب کنیم میشود ۱۴۴ بلاک در هر روز حال اگر ۲۷۳,۲۳۰/۳۹ TH/s را بر ۱۴۴ تقسیم کنیم میشود 1,897.43 TH/s . میپرسید که این یعنی چه؟ خوب این یعنی اگر شما یک دستگاه با قدرت ۱,۸۹۷/۴۳ TH/s داشته باشید و آنرا به مدت ۲۴ ساعت روشن بگذارید طبق محاسبات فوق شما میتوانید که انتظار داشته باشید که روزی یک بلاک پیدا کنید و بابت پیدا کردن آن ۲۵ بیت کوین پاداش دریافت کنید. (در مورد اینکه چرا ۲۵ بیت کوین بابت ۱ بلاک پرداخت میشود جلوتر توضیح خواهم داد)

ولی خوب ما گفتیم که فقط یک دستگاه Antminer s4 با قدرت 2TH/s داریم! با این دستگاه تکلیف ما چیست؟ و چه مقدار زمان برای چه مقدار بیت کوین باید صرف کنیم؟ با هم حساب میکنیم:

اگر شما قدرت روزانه 1,897.43 TH/s را تقسیم بر 2TH/s کنید نتیجه میشود در حدود ۹۴۸ روز و این بدان معناست که با دستگاه Antminer s4 بیش از ۲سال ونیم طول خواهد کشید که بتوانیم یک بلاک پیدا کنیم! ههههم…

با توجه به پیشرفت  ASIC ها  معلوم نیست که ۶ ماه دیگر چند ترا-هش  TH  در دنیا موجود خواهد بود و میزان سختی استخراج چقدر بالاتر خواهد رفت! پس میبینیم که منطقی نیست که بخواهیم با یک دستگاه Antminer s4 به تنهایی کار منینگ (استخراج) انجام دهیم.

راه حل:

ما باید به استخرهای استخراج بپیوندیم تا به صورت روزانه بیت کوین دریافت کنیم, والی سوال اصلی این بود که بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است یا کدام استخرها گزینه های خوبی هستند؟ قبل از این که ببینیم کدام استخرها خوب هستند ابتدا باید بدانیم که یک دستگاه Antminer s4 دقیقا چه مقدار بیت کوین در روز به ما میدهد که همان انتظار را از استخری که به آن  می پیوندیم داشته باشیم که مبادا سرمان کلاه برود.

اگر با Antminer s4 مدت ۹۴۸ روز طول بکشد که یک بلاک پیدا کنیم به معنای آن است که:

 1 ÷ 948 = 0.0010548523  (یک تقیسم بر نهصدو چهل و هشت), عدد بدست آمده نمایان گر سهمی است که روزانه از پیدا کردن یک بلاک خواهیم داشت. (توجه کنید که این عدد سهم ما از بلاک است نه از بیت کوین)

خوب حال باید ببینیم که برای این میزان سهم از بلاک چقدر بیت کوین دریافت میکنیم؟

در حال حاضر ارزش هر بلاک برابر با ۲۵ بیت کوین میباشد به اضافه 0.15 – 0.01 بیت کوین بیشتر بابت هزینه های انتقال. این رقم در ابتدا ۵۰ بیت کوین برای هر بلاک بوده است که بعداز پیدا شدن تعداد ۲۱۰۰۰۰ بلاک ارزش هر بلاک به نصف کاهش پیدا کرد و این رقم بار دیگر با رسیدن تعداد بلاک ها به ۴۲۰۰۰۰ نصف خواهد شد و به دوازده ونیم بیت کوین برای هر بلاک خواهد رسید که شاید در آن زمان خیلی به صرفه نباشد که کار مانینگ انجام دهیم.(تعداد فعلی بلاکها ۳۴۰۵۶۸ میباشد)

پس با این حساب  0.0010548523*25.15=0.026529535BTC

0.026529535BTC میزان بیت کونی خواهد بود که روزانه باید بدست بیاوریم این مقدار بیت کوین را باید در قیمت روز بیت کوین ضرب کنیم که با توجه به قیمت امروز دلار میشود  0.026529535BTC*301=7,98$  یعنی با یک دستگاه Antminer s4  در یک استخر استخراج باید روزانه مبلغ  7,98$ درآمد داشته باشیم که البته از این مبلغ باید هزینه برق را کسر کنیم که با توجه به مصرف روزانه  33.6 کیلووات و هزینه برق در منطقه خود بدست میاید.

بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟
بهترین استخر استخراج بیت کوین کدام است؟!!!

هی!!!؟؟ قرار بود که در واقع به این سوال که بهترین استخر استخراج بیت کوین رو معرفی کنی؟!

بله! تا به اینجا قصد داشتم که شیوه محاسبات خودم را برای شما توضیح دهم که اندکی با آن آشنا شوید, چرا که شما هم بهتر است که بتوانید کامی برای خود حساب کتاب کنید تا بتوانید بخوبی در مورد انتخاب استخر استخراج خوب تصمیم گیری کنید و با این اطلاعات و محاسباتی که با توجه به دستگاه خودتان انجام میدهید بتوانید بهترین استخر استخراج بیت کوین را پیدا کنید. برخی از استخر ها اعلام میکنند که هیچ گونه هزینه اضافه ای را از شما نمیگیرند, ولی من گاهی اوقات دیده ام که این استخرها هزینه های جانبی دیگری را از شما کسر میکنند. در ضمن باید در نظر گرفت که استخرهای مختلفی وجود دارند که شیوه پرداخت مختلفی دارند مانند P2Pool PLNS, PPS و غیره که اگر شما بدانید که با توجه به قدرت دستگاه خود چه مقدار بیت کوین باید بدست آورید آنگاه میتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام استخر متناسب پرداخت میکند.

من شخصا به مدت چندین هفته استخرهای مختلفی را زیر نظر گرفتم و با تعداد ۸ عدد دستگاه  Antminer s4 اقدام به استخراج کردم که نتیجه و ماحصل تجربه خودم را با شما سهم میشوم:

Bitcoin mining pool استخرپول  میانگین پرداخت برای 2 TH/s حداقل پرداخت زمان پرداخت
AntPool 0.02519304 BTC 0.0005 BTC روزانه
Slush 0.02395798 BTC 0.01 BTC ساعتی
bitcoin affiliate network 0.02337745 BTC 0.0005 BTC every 2h
Discus Fish 0.02230941 BTC 0.0005 BTC روزانه
Eligius 0.01765873 BTC 0.0105 BTC ساعتی
F2Pool 0.0217205 BTC 0.0005 BTC ساعتی
GHASH 0.01657099 BTC 0.01 BTC ساعتی

البته باید در نظر گرفت که برای این نتایج و محاسبات هیچگونه تحقیقات علمی صورت نگرفته است و تمامی این مطالب و نتایج کاملا تجربی است تا بتوانیم خودمان بهترین استخر استخراج بیت کوین را با شناخت پیدا کنیم. خوشحال خواهیم شد که نظرات شما را بشنویم و درصورتی که هر گونه سوالی داشته باشد سعی خواهم کرد که به انها پاسخ دهم.

 

راهنمای گام به گام برای استخراج بیت کوین

 

91 Comments

 1. با سلام
  من می خوام دستگاه Antminer-S5 را بخرم به نظر شما با گران شدن برق به صرفه است من با این دستگاه کار کنم
  مشخصات : قدرت: 1360 گیگاهش بر ثانیه
  مصرف برق: 590 وات
  این دستگاه اگر 12 ساعت کار بکند چقدر بیت کوین به دست می آورم و چقدر برق مصرف می کند؟
  با تشکر لطفا راهنمایی نماید

  1. سلام
   دوست من دستگاه S5 قدرتش 1155 گیگاهش هستش و 600 وات برق مصرف میکنه
   در بیست وچهار ساعت 0.01224743 استخراج خواهد کرد بادر نظر گرفتن قیمت امروز ( 289 $ ) 12250 تومان در 24 ساعت
   اگر راهنمایی بیشتری خواستید بفرمایید

   1. ممنون از جواب خوب شما
    اگر من این دستگاه را بخرم هزینه برق در مدت دوماه چقدر خواهد بود آیا درامد من از این کار با قیمت برق به صرفه است یا خیر
    با تشکر دوباره

 2. بله به صرفه هست درماه تقریبا 70 تومن
  باید دو مورد رو هم در نظر گرفت
  1. قیمت خرید دستگاه ( چند میخواهید بخرید ؟ )
  2. دید بلند مدت اگه داشته باشید در آینده احتمال افزایش قیمت بیت کوین هست

 3. سلام
  دستگاه s4 می خوام از سایت bitmaintech.com خریداری کنم نظر شما چیه؟
  حتما باید با پست dhl خریداری کم؟
  طریقه اتصال دستگاه به سیستم ماینیگ توضیح می دهید؟
  با تشکر از لطف شما

  1. سلام
   DHL فقط یک شرکت پست هست که Bitmaintech برای ارسال کالا استفاده میکنه البته یک نکته رو هم یاداوری کنم صرف پرداخت پول به منزله خرید نهایی و رسیدن کالا دست شما نیست مسائل گمرک و ترخیص و هزینه های این قبیل رو هم در نظر بگیرید چون کالای وارداتی محسوب میشود.
   طریقه اتصال با کابل LAN به اینترنت و ساخت یک حساب کاربری و معرفی کیف پول به سیستم خودتون هست
   مقاله های : استخراج بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟ و راهنمای استفاده از بیت کوین را در وب سایت مظالعه کنید

   لطفا درخواست خود را به آدرس ایمیل support@coiniran.com بفرستید

 4. سلام
  من دستگاه Antminer-S5 خریدم و در سایت Slush ثبت نام کردم ولی نمی دانم چگونه مشخصات سایت را وارد دستگاه کنم لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. سلام
   برای دستگاه استخراج شرکت ANTMINER را پیشنهاد میکنیم
   مدل های مختلف با توان برق مصرفی متفاوت تولید می کند
   برای اطلاعات بیشتر با ایمیل SUPPORT@coiniran.com در تماس باشید
   تا مشخصات برای شما ارسال شود

 5. ممنون از راهنمایتون یک سوال دیگه که داشتم با توجه به تجربه ای که در زمینه بیتکوین دارید , میشه به این سایت یک نگاهی کنید و نظرتون رو در مورده سرمایه گذاری که تو سایت میگه بفرمایید

  1. سلام,
   ما درباره این وب سایت تحقیقاتی رو انجام دادیم که نتیجه به شرح ذیل میباشد:
   -این وب سایت ادعا دارد که از باگ های موجود در سیستم بیت کوین به نفع مشتریان خود استفاده میکند. آنها ادعا میکنند که اگر شما مبلغی (حداقل ۰.۰۱ بیت کوین و حداکثر ۵ بیت کوین) را به حساب این سایت واریز نمائید بعداز ۲۴ ساعت ۱۰۰ برابر مبلغی که پرداخت کرده اید به شما باز خواهد گشت.
   -متاسفانه اطلاعات زیاد درباره این وب سایت در اینترنت وجود ندارد و در نتیجه قبل اعتماد نمیباشد
   -طبق گفته خود وب سایت کاری که انجام میدهند این است که “در اینترنت به دنبال سرمایه گذارهای جدید میگردند و از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده میکنند. این اواخر نیز با بیت کوین و سرمایه گذاران آن سر و کار دارند و از ضعف اطلاعتی آنها استفاده میکنند”
   -برای حصول اطمینان از عملکرد سایت و دادن پاسخی درست به شما, ما مقداری بیت کوین را به حساب آنها واریز کردیم ولی با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از پرداخت ما هیچ گونه بازپرداختی از جانب سایت صورت نگرفت.
   پیشنهاد ما به شما و سایر علاقه مندان به سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین این است که هرگز به این دست از سایتها که ادعا میکنند با پرداخت اندکی پول میتوانید چندین برابر آن را دریافت کنید اعتماد نکنید و برای سرمایه گذاری همیشه با کسانی که تجربه کافی دارند مشورت کنید.

 6. پس اگه ما بخواهیم جدی درآمد کسب کنیم. بیست میلیون تومان سرمایه میگزاریم که تقریبا میشه باهاش 8 یا 10 تا دستگاه خرید. که در اینصورت اگه حساب کنیم میتونیم روزی دویست هزارتومان درآمد داشته باشیم که میشه گفت خوبه.
  حرف منو تایید میکنید؟

  1. با سلام,
   شما با خرید ۱۰ عدد دستگاه Antminer S۵ به ارزش تقریبی بیست میلیون تومان میتوانید به قدرت تقریبی ۱۱.۵ Th/s دستیابی پیدا کنید. به طور مثال اگر از سایت F2pool.com برای استخراج استفاده کنید با این نرخ هش در حدود ۰,۱۱۲۲۴ Btc به صورت روزانه استخراج خواهید کرد که با توجه به برابری ارزش بیت کوین در برابر ریال (۲۰ فروردین) چیزی در حدود ۱۰۱۰۱۶ تومان (یک میلیون و ده هزار و یکصد و شصت ریال) خواهد بود. این میزان درآمد در ماه ۳۱۳۱۴۹۶ تومان (معادل سی و یک میلیون و سیصد و چهارده هزار و نهصدو شصت ریال) خواهد بود. این رقم به معنای سود ماهانه بیش از ۱۵.۵% خواهد بود میتواند رقم قابل توجهی باشد اگر بخواهیم آن را با سود بانکی که کمتر از ۲ درصد ماهانه میباشد مقایسه کنیم. که البته باید هزینه برق را هم درنظر گرفت. در نظر بگیرید که بسیاری از کارشناسان و کاربران ارزهای دیجیتالی بر این باور هستند که ارزش منصفانه و نهایی بیت کوین اندکی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد بود یعنی در حدود ۲ برابر قیمت فعلی.
   البته ما به عنوان یک سایت آموزشی, خبری و تحلیلی کسی را تشویق به سرمایه گذاری نمیکنیم بلکه صرفا سعی بر این داریم که به علاقه مندان این بازار نوین کمک کنیم که بتوانند با دانش کافی بهترین تصمیم را برای خود بگیرند.

  1. سختی استخراج الان 49,446,390,688 هستش, سختی بعدی روی 50,243,710,167 خواهد بود یعنی 1491 بلاک دیگه, میشه حدود ۱۰ روز دیگه. سختی استخراج به صورت مداوم در حال افزایش ولی اینکه تا چه زمان استخراج سود داره سوال خوبی! به نظر من اگر الان شروع کنی به استخراج زمان کافی برای سود کردن داری. بخصوص که پول برق اینجا خیلی ارزونتر از خارج از کشور. فعلا یکی ۲ سالی زمان داریم برای استخراج کردن این طلای دیجیتالی.
   از ادمین هم تشکر میکنم بخاطر پاسخ گویی خوبشون 🙂 ممنون میشم که نظرشون رو درباره Antpool هم بگن.

  1. سلام
   بله میتونید شما برای استخراح میتونید GPU کامپیتوتر خودتون را برای این کار اختصاص بدین در ابتدا استخراج توسظ کامپیوتر شخصی به صرفه بود ولی الان درجه سختی استخراج بسیار بالا رفته به عبارتی کامپیوتر شما در بهترین حالت می تونه بین 50 تا 60 گیگ هش قدرت داشته باشه که در روز 0.00050854 در حدود 0.12 سنت میتونید به دست بیارین که اصلا افتصادی نیست نسبت به برق مصرفی و استهلاک کامپیوتر شما.

 7. سلام دوست عزیز خوبید.میشه با شما یک چت دوستانه داشته باشم یه چندسال داشتم ایدی بنده در اسکایپ==
  shookiranودریاهو==shookiran2013ممنون می شم وقت شریفتون چند دقیقه ای به بنده بدید.مفق باشید با سایت عالی شما

  1. سلام
   به رودی از طرف گروه پشتبانی به اسکایپ شما پیام داده خواهد شد
   شما سوال های خودتون رو از طریق ایمیل و گفتگوی آنلاین روی سایت نیز می توانید مطرح کنید
   موقق باشید

 8. سلام به کمک فوری نیاز دارم. من تقریبا 0.8 بیت کوین توی حساب blockchain داشتم امروز حسابم رو چک کردم، دیدم حسابم کاملا خالی شده و صفره. حالا باید چکار کنم مشکل از کجاست. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

 9. سلام
  من خواستم این دستگاه s7 تهیه کنم در سایت کشور ایران را نداشت!! چه جوری باید تهیه اش کنیم. اطلاعاتی می تونید به من بدید
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز,
   سایت کوین ایران فقط در جهت اطلاع رسانی فعالیت میکند. بنا بر قوانین وب سایت کوین ایران هیچ کدام از اعضا و فعالین اجازه معرفی شرکت یا وبسایتی را جهت سرمایه گذاری ندارند. اگر سوالی در زمینه ارزهای دیجیتالی بفرماید, ما سعی میکنیم در اولین فرصت پاسخ دهیم.
   با سپاس
   ادمین

 10. با سلام و خسته نباشی خدمت ادمین گرامی من در حال حاظر می خواستم یک دستگاه استخراج لایت کوین بخرم ولی نمی دونم از کجا و چجوری بدست من میرسه میشه توضیح بدین با تشکر

  1. سلام،
   پاسخ دادن به سوال شما سخت است چرا که سیستم فوق پیشرفته از نظر هر شخصی تعریفی متفاوت دارد. اما در مجموع برای استخراج بیت کوین به صورتی که ارزش داشته باشد شما نیاز به سخت افزار مخصوص دارید.

  1. سلام دوست عزیز،
   شما میتوانید با قیمت کمتر از اینها هم همین دستگاه رو خریداری کنید. البته شاید فروشگاهی که شما از آن خرید کرده اید خدماتی را به شما ارائه کرده است که بابت آن خدمات چنین مبلغی را شارژ کرده.
   موفق باشید.

 11. سلام
  من تازه اشنا شدم با استخراج بیت کوین ( محاسبات بلد نیستم هنوز ) ولی تمام مقالات سایت شما رو خواندم
  چه دستگاهی به صرفه است برای خرید که درامد ان هم خوب باشد خیلی جدی پیگیر خرید هستم
  میخاستم حدود قیمت دستگاه + در امد ماهانه + هزینه تقریبی برق بهم بگید
  فروشگاه شما ایا دستگاه را دارد ؟
  منتظر پاسخ شما هستم

 12. با سلام من همین سوال دوستم مون رو دارم :
  سلام
  من تازه اشنا شدم با استخراج بیت کوین ( محاسبات بلد نیستم هنوز ) ولی تمام مقالات سایت شما رو خواندم
  چه دستگاهی به صرفه است برای خرید که درامد ان هم خوب باشد خیلی جدی پیگیر خرید هستم
  میخاستم حدود قیمت دستگاه + در امد ماهانه + هزینه تقریبی برق بهم بگید
  فروشگاه شما ایا دستگاه را دارد ؟
  همچنین که چه نوع پول کیفی امنیت داره تا ازش استقاده کنیم ؟؟

  1. با سلام و سپاس از توجه شما,
   برای استخراج ارزهای دیجیتالی همیشه زمان است اما با توجه به افزایش سختی استخراج و هزینه های جانبی مانند برق و دستگاه و… باید دقت کرد که در نهایت اقدام به استخراج منجر به ضرر مالی نشود. در مجموع بیشتر افرادی که به صورت جدی به دنبال درآمد از بازار ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا لایت کوین هستند تمرکز و سرمایه خودشان را در زمینه ترید (خرید و فروش) معطوف میکنند.
   برای کیف پول, شما چند راه دارید که بهترین و امن ترین آن کیف پول کاغذی است, اما ساده ترین و در دسترس ترین راه برای ذخیره بیت کین وبسایت http://www.blockchain.info است.

 13. سلام وقت بخیر
  در سایت استخر بیت کوین باید دستگاه هم داشته باشی؟چه نوع دستگاهی مورد نیاز است؟
  سایت معتبر برای خرید بیت کوین معرفی کنید.

  1. با سلام,
   – برای استخراج از طریق استخر نیاز به دستگاه دارید.
   – برای خرید بیت کوین مرجع معتبری در داخل ایران که از نظر ما مورد تائید باشد وجود ندارد. در صورت تمایل ما میتوانیم به شما کمک کنیم که از طریق صرافی های معتبر اروپایی اقدام به تهیه بیت کوین کنید.
   – برای فروش بیت کوین میتوانید مستقیم از طریق ما اقدام کنید.

 14. با سلام.
  یه سوال داشتم میتونیم باساتفاده از گوشی ولب تاب بیتکویین استخراج کنیم ؟
  من از وبسایت https://freebitco.in/استفاده میکنم.تازه شروع به کار کردم ولی متاسفانه نمیدونم که حساب بیت کویینی که باز کردم رو چطور متصل کنم به کیف پول بیتکویینی گوشیم.

  1. با سلام

   برای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه استخراج دارید, اوایل این امکان وجود داشت که با کامپیوتر شخصی یا لپتاپ کار استخراج را انجام دهید اما با بالا رفتن دیفیکالتی (سختی استخراج) این امکان از بین رفت. برای لینک کردن کیف پول شما شما باید از passphrase یا private key خودتون استفاده کنید و آن را در کیف پول مورد نظر وارد(Import) کنید. حالا این کیف پول جدید میتواند کیف پول بیتکویینی تلفن همراه باشد یا کیف پولی که روی لپتاپ یا بصورت آنلاین دارید. البته در نظر داشته باشید که کیف پول جدید این امکان رو به شما بدهد.

 15. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم چندتا سایت برا سرمایه گذاری بیت کوین و چندتا برنامه استخراج بیت کوین با کامپیوتر رو بهم بگین اگه راهنماییم کنین ممنون میشم جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنین با تشکر rezataheri2013@gmail.com

  1. سلام,
   طبق قوانین “کوین ایران”, ما اجازه معرفی هیچ شرکت یا وبسایتی را جهت سرمایه گذاری کاربران گرامی نداریم. هدف ما صرفا دادن مشاوره و انتقال اطلاعات و آشناسازی علاقمندان با تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتالی میباشد.
   جهت مشاوره با شما از طریق ایمیل تماس خواهیم گرفت.

 16. سلام
  خسته نباشید
  من یه مدتیه وارد سرمایه گذاری شدم… تا الان فقط ضرر بوده
  با افراد با تجربه و توی انجمن ها و … هم هستم و مثلا توی سایت های خوب سرمایه گذاری کردم ولی باز هم سودی حاصل نشده تا الان

  من فکر کنم دو سال پیش یه برنامه نصب کردم… اون موقع نت (من) هنوز انقدر سرعت نداشت و من هم پول نداشتم و اینا اصلا هم متوجه نشدم اون برنامه چی کار میکرد اصلا…
  الان دوباره وارد شدم. گفتید که دیگه با کامپیوتر نمیشه استخراجی انجام داد
  این دستگاه هایی که فرمودید رو کجا میفروشن؟ خریدنش سودی داره؟ مثلا میشه ماهی دو سه میلیون باهاش در آورد؟!
  مصرف برق رو با وات و این چیزها حساب میکنید…میشه یکم واضح تر بگید؟ یعنی مصرفش خیلیه که مهمه؟
  ممنونه میشم راهنمایی کنید.
  الان سایت https://www.bitcoinmining.com/ رو نگاه کردم
  قیمت این دستگاه ها خیلی بالاست (برای جیب من که بالاست)
  شما فرمودید هشت تا دارید فکر کنم
  هشت تا رو روی یک سیستم وصل می کنید؟
  سرمایه گذاری توی بیت کوین (hyip)که پر ریسکه… و من کاملا ضرر کردم. سیصد چهارصد تومن پولم رفت
  خریدن این دستگاه ها سود قطعی داره؟
  یه دستگاه ارزون میشه معرفی کنید؟
  روزی 30-40 میل بشه سود کرد عالیه (-:
  ممنون

  1. با سپاس از نظر شما,
   بسیاری از دوستان فکر میکنند بیت کوین برای سرمایه گذاری است, در حالی که بیت کوین یک پول جدید است مانند بسیاری از پولهای رایج با این تفاوت که دیجیتالی و غیر متمرکز است.
   بازار ارزهای دیجیتالی بسیار جدید میباشد و سرمایه گذاری در این بازارها باید با دقت و تحقیق انجام گیرد.

 17. سلام ببخشید من تو حساب بلاکچینم آدرس بیت کوینم عوض شده ولی با همین ایمیل ورمز عبور خودم وارد میشم الان باید چکار کنم از همون آدرس بیت کوین قبلیم استفاده کنم یا این آدرس جدید برای دریافت بیت کوین از سایت های کلیکی

  1. سلام,
   سایت بلاک چین به صورت اتومات آدرس عمومی رو تغییر میده, دلیلش هم برای حفظ امنیت اکانت خود فرد است. شما میتونید از آدرس جدید استفاده کنید. درواقع اکانتها یکی هستند و فقط آدرس کیف تغییر میکند.

 18. سلام آقای ادمین عزیز، یه سوال خارج از موضوع ماینینگ داشتم. من از والت usecryptos برای
  نگهداری بیت کوین و دوژکوین(داگ کوین) های خودم استفاده میکنم. خواستم ببینم این کیف پول
  امن هست یا خیر؟ ایا شما تجربه کار باهاش داشتین؟ چه پیشنهادی دارید برام؟
  ممنوم میشم کمکم کنید
  اینم ادرس والت : usecryptos.com

   1. ممنون از پاسخگوییتون، کریپتوهامو خارج کردم ازش چون واقعا هیچ
    امنیتی حس نمیشد، بیت کوینهارو ب یه والت بلاکچین منتقل
    کردم (ایمن ترینه دیگه درسته؟) dogecoinها هم به
    cryptonator.com انتقال دادم

    1. ایمن ترین که نمیشه گفت اما در میان “وب والت ها” یکی از بهترین هاست. البته بهترین حالت برای ذخیره بیت کوین کیف پول آفلاین است. وب والت ها رو برای ذخیره ارقام کوچک که ممکنه در کوتاه مدت خارج کنید میشه استفاده کرد ولی برای رقمهای بزرگ بهتره از کیف پول آفلاین یا دسکتاپ والت استفاده کنید. به یاد داشته باش که در دنیای کریپتوها همیشه اصل سرمایه ات دست شخص خودت باشه.

 19. سلام
  ببخشید من چند تا سوال در مورد ماینینگ داشتم.
  1- این روش نیاز به سرمایه اولیه داره؟
  2-میشه از لپتاپ برای ماینینگ استفاده کرد؟
  لطفا اگه مبتونید یهترین سایت در مورد ماینینگ که آموزش کاملی هم ازش گذاشته رو بگین.

 20. سلام و وقت بخیر سوالم این هستش که شرکت سازنده antminer چه دلیلی برای در اختیار گذاشتن این دستگاه ها برای مردم داره.اونا میتونن دستگاه هایی قدرتمندتر با دادهپردازی وسیع تری رو به وجود بیارن و از تعداد بالایی از اون ها در مسیر مقاصدشون استفاده کنن.مثل این میمونه که شما روش پول سازی مدرن رو بلدی اما برای خودتون رقبا ایجاد کنین و روش کارتون رو هم در اختیارشون بذارین.به نظر من این سیاست خالی از برنامه نیست.

 21. سلام
  ببخشید فکر کنم تو محاسبات اشتباه کردید
  الان نرخ سختی
  317688400354
  تو سایت
  https://www.antpool.com/support.htm?m=calculator
  زده به اضای هر 2 Th به شرح زیر بیت میده
  Exchange Rate Day Week Montk Year
  1BTC≈893.52 USD 0.0015593BTC≈1.39 USD 0.0109151BTC≈9.75 USD 0.046779BTC≈41.8 USD 0.5691445BTC≈508.54 USD
  یعنی روزانه 1.39 دلار
  حالا به نظر شما این سایتا اشتباه محاصبه میکنن یا شما؟

  1. سلام و سپاس از توجه شما,
   تاریخ انتشار این مقاله تقریبا ۲ سال پیش بوده و براساس سختی استخراج در آن تاریخ محاسبه شده است

  1. استخراج بیت کوین می تواند سود ده باشد به شرط آن که از اطلاعات و امکانات کافی و مناسب برخوردار باشید. پیشنهاد میکنم به گروه تلگرام ایران-ماینر بپیوندید و در این گروه از تجربه و اطلاعات سایر دوستان برخوردار شوید. اطلاعات گروه برای شما ایمیل شده است

 22. سلام admin جان وقتتون بخیر یه سوالی داشتم اول اینکه من مبلغ 25میلیون تومان دارم و دوم اینکه من منبع برق رایگان دسترسی دارم حالا به نظر شما چه تعداد دستگاه و چه مدلی برای من بصرفه است؟
  و اینکه با اینکه به برق رایگان دسترسی دارم در آمد من در 24 ساعت چقدر خواهد بود؟
  ممنون

  1. درود بر شما, لطفآ از طریق تلگرام به گروه ایران-ماینر بپیوندید و در آنجا با دوستان با تجربه ای که در این زمینه فعالیت دارند مشورت و همفکری کنید.
   Telegram Admin: @newscoiniran

 23. سلام
  با دستگاه S9 روزانه چه مقدار بیت کویین به دست میاد و چند کیلو بایت برق مصرف میکنه روزانه
  مدل
  14th/s
  1372w
  11.60~13.00V
  و چه مقدار پهنای باند لازم داره?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *